Eismas

2020.03.17 12:01

Į Lietuvą iš Lenkijos įvažiavo trečiasis konvojus

pajudėjo ir specialusis traukinys; atnaujinta 16.35
LRT.lt2020.03.17 12:01

Lenkijos ir Lietuvos sieną antradienio popietę kirto jau trečiasis konvojus, kuriuo grįžta Baltijos šalių gyventojai.

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo spaudai Giedriaus Mišučio, konvojuje – 20 automobilių, jais vyksta 80 asmenų.

„Lietuvos piliečių yra 43, Latvijos – aštuoni, Estijos – trys, Ukrainos piliečių, turinčių leidimus gyventi Lietuvoje bei Latvijoje – 17. Taip pat keturi baltarusiai, vienas rusas, po du uzbekus ir gruzinus, jie turi teisę gyventi Lietuvoje“, – BNS sakė G. Mišutis.

Pasak jo, tarp transporto priemonių daugiausiai mikroautobusai.

Latvijos ir Estijos piliečių bei ukrainiečių, turinčių teisę gyventi Latvijoje, automobiliai per Lietuvą lydimi policijos.

Anot G. Mišučio, ketvirtasis konvojus sieną turėtų kirsti antradienio vakarą.

Iš Vokietijos pajudėjo specialus traukinys, į Lietuvą grįžta 35 piliečiai

Iš Vokietijos antradienio popietę pajudėjo specialus traukinys, kuriuo per Lenkiją į tėvynę grįš 35 Lietuvos piliečiai, pranešė susisiekimo ministras.

„Traukinys ką tik pajudėjo, juo vyksta 61 keleivis. Jis turėtų po 12 valandų būti Kaune“, – BNS sakė „Lietuvos geležinkelių atstovas spaudai Mantas Dubauskas.

Anot jo, traukinys iš Frankfurto prie Oderio pajudėjo apie 16.20 val., Lenkijos pasieniečiams patikrinus keliautojų sveikatą.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius žurnalistams Seime sakė, kad tarp keliaujančiųjų yra tik 35 Lietuvos piliečiai. Tai BNS patvirtino ir M. Dubauskas. Likę keleiviai, jo žiniomis, yra Baltarusijos ir Ukrainos piliečiai. Jis neatmetė, kad tarp jų gali būti ir latvių bei estų.

Traukinio reisas keliskart atidėtas keleiviams dėl užsikimšusių kelių nespėjant atvykti į stotį.

Antrame konvojuje – 115 žmonių

Lenkijos-Lietuvos sieną antradienio popietę kirto antrasis transporto priemonių konvojus, kuriuo į savo šalis grįžta lietuviai, latviai ir estai.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis, antrasis konvojus sieną kirto apie 15.30 val., jame – 24 automobiliai su 115 žmonių.

„Yra 24 automobiliai – mikroautobusai ir vienas lengvasis. Iš viso yra 115 asmenų, iš jų – 21 Latvijos, du - Estijos piliečiai, visi kiti likę – Lietuvos piliečiai“, – sakė G. Mišutis.

Anot jo, kirtę Kalvarijos patikros punktą estai ir latviai šešiais automobiliais vyksta iki Latvijos sienos, juos lydi policija.

Tarp Lietuvoje liekančių asmenų trys yra Baltarusijos ir vienas Rusijos pilietis, visi jie turi leidimus gyventi Lietuvoje.

Pirmasis transporto priemonių konvojus iš Lenkijos antradienio sieną kirto prieš 10 val. ryto, su konvojumi atvyko 71 asmuo, iš jų – 52 Lietuvos piliečiai, likę – keturi ukrainieičiai ir vienas baltarusis, turintys teisę likti Lietuvoje, taip pat 14 Latvijos ir Estijos piliečių.

Premjeras Saulius Skvernelis priešpiet Seime tvirtino, kad iš viso sutarta suformuoti keturis konvojus su autobusais ir mikroautobusais.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo. Situaciją paaštrino lenkų sprendimas konvojumi nepraleisti lengvųjų automobilių. Jų keleiviams suorganizuotas grįžimas keltu ir traukiniu, bet pasiekti šiuos punktus sudėtinga dėl užkimštų kelių.

Į Lenkiją aptarti situacijos antradienį vyksta Lietuvos vyriausybinė delegacija.

„Situacija pasienyje yra gerėjanti, visą naktį dirbo mūsų pareigūnai, buvo paprašyta Vokietijos policijos pagalbos, kad ji padėtų fiziškai tiesiog žmonėms su automobiliais apsisukti tame siaurame kelyje, kuriame dar yra ir sunkiasvorės transporto priemonės. Tie žmonės apsisuka, vyksta keltų link, keltai pasiruošę lietuvius parplukdyti į Klaipėdos uostą“, – antradienio rytą pasakojo G. Surplys.

Jis taip pat perspėjo, kad kelionė bus „ne iš patogiųjų ir ne pirma klase“. „Nei maitinimo, nei nieko tame traukinyje nėra, tačiau tik tokią turime galimybę ir ja reikia naudotis“, – pasakojo G. Surplys.

Jo teigimu, yra du tūkstančiai lietuvių įvairiuose pasaulio šalyse, norinčių grįžti į tėvynę. Dėl nuolat kintančių lėktuvų skrydžių laikų, G. Surplys visus užstrigusius kitose šalyse lietuvius ragina kontaktuoti su ten esančiomis Lietuvos ambasadomis ar įgaliotais asmenimis. „Ambasada valdo prakiškiausią informaciją, nes ten yra registruojami lietuviai. Dėl skrydžių yra derinamos detalės. Siūlau skambinti į ambasadą“, – sakė jis.

Išskirtinai gerų žinių patarėjas turėjo Ispanijos lietuviams. Jo žiniomis antradienį paruošti du lėktuvai parskraidinti lietuvius iš Ispanijos.

„Svarbi Informacija lietuviams Ispanijoje. Mano žiniomis ruošiami du lėktuvai, „Avia Solution Group“ bendradarbiaudami su Susisiekimo ministerija planuoja šiandien keleivius skraidinti namo“, – pranešė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.