Eismas

2020.03.17 09:16

Traukinio iš Vokietijos išvykimas atidėtas laukiant nespėjančių atvykti lietuvių

atnaujinta 10.49
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2020.03.17 09:16

Lietuvos piliečiams užsakyto specialaus traukinio iš Frankfurto prie Oderio išvykimas į Lietuvą per Lenkiją atidėtas, laukiant nespėjančių atvykti į geležinkelio stotį lietuvių, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.

„Planuojama, kad traukinys pirmadienį ryte, Vokietijos laiku po 10 valandos, išvažiuos iš Vokietijos ir iki Lietuvos sienos, tikėtina, važiuos 12 valandų. Traukinys važiuos į Kauną“, – sako „LG Keleiviams“ atstovas.

„Traukinys kol kas nevėluoja, viskas yra pagal tvarkaraštį, tik informacija yra tokia, kad prieš pusę valandos kalbėjau su Lietuvos ambasadoriumi Vokietijoje, ten dėl kelio blokavimo žmonėms yra sudėtinga pasiekti stotį, todėl tariamės su kolegomis vežėjais geležinkelio Lenkijoje, kad užvėlintų šiek tiek traukinį, kad jis maksimaliai galėtų laukti žmonių stotyje. Išvykimas numatomas po 10.10 val.“, – patvirtino jis.

Tikėtina, kad traukinys po to daugiau žmonių nebelauks, tačiau bus stebima situacija šalyje.

Pirmasis konvojus Lietuvą turėtų pasiekti apie 10 val. – VSAT vadas

Pirmasis per Lenkiją grįžtančių lietuvių automobilių konvojus prie Lietuvos sienos turėtų atvykti apie 10 valandą, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Šiuo metu mes aktyviai ruošiamės pasitikti pirmą Lietuvos ir Baltijos šalių piliečių konvojų, jis turėtų atsirasti prie mūsų sienos už dviejų valandų“, – antradienį ryte Lietuvos radijui sakė R. Liubajevas.

Pasak VSAT vadovo, Latvijos ir Estijos piliečiai toliau su policija bus lydimi iki Latvijos sienos.

„Visi tie žmonės bus tikrinami, Latvijos ir Estijos piliečiai taipogi bus konvojuojami policijos ekipažų iki Latvijos sienos, su Lietuvos piliečiais vėlgi bus dirbama, bus teikiama informacija, instruktuojami, ką jie turės daryti“, – teigė VSAT vadas.

Nuo sekmadienio vidurnakčio Vokietijoje pradėjo strigti link Lietuvos vykstantys lietuviai, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams.

Vėlų pirmadienio vakarą su Lenkija sutarta, kad ši per Świecko pasienio punktą bus praleisti šeši konvojai su dviem-trimis sustojimais maistui, kurui. Šiais konvojais vykti praleidžiami tik autobusai ir mikroautobusai.

Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai su lengvaisiais automobiliais šią šalį turės kirsti specialiu traukiniu bei keltu.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija pažymi, kad visų kertančiųjų sieną sveikata bus tikrinama. Į Lenkijos teritoriją bus įleidžiami tik asmenys, neturintys aiškių ligos simptomų.

Maždaug 2 tūkst. Lietuvos piliečių yra informavę diplomatines atstovybes, kad dėl apriboto judėjimo negali grįžti į tėvynę.

LRT.lt primena, kad pirmadienio pavakarę vis dar nepasiekus sutarimo su Lenkija dėl leidimo Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigusiems lietuviams parvykti į Lietuvą, šie blokuoja kelią, o įtampa dar labiau kilo praėjus kelioms valandoms – lietuviai nuo kelio nebuvo linkę pasitraukti. Tiesa, vėliau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad lenkai kategoriškai atsisako praleisti lengvuosius automobilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.