Eismas

2020.03.16 08:34

Įvažiuoti į Lenkiją Kalvarijos pasienio punkte – 13 km automobilių eilė

Jūratė Damulytė, BNS 2020.03.16 08:34

Pasienyje su Lenkija pirmadienio rytą nusidriekusi 13 km krovininių automobilių eilė, eilės taip pat formuojasi ir Medininkų kontrolės punkte iš Baltarusijos pusės, BNS pirmadienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

„Pagrindinė problema – prie vidinių sienų su Lenkija, šiuo metu eilė prie Kalvarijos punkto 13 kilometrų, šiek tiek sumažėjusi per naktį“, – sakė R. Liubajevas.

Sekmadienio vakarą, policijos duomenimis, Kalvarijos punkte buvo nusidriekusi 24 km eilė.

Anot VSAT vado, eilės formuojasi ir dėl didžiulių automobilių srautų, ir dėl pasieniečių kruopščiai atliekamų patikrų pasienyje.

„Lenkijos pasieniečiai ir kitos institucijos labai kruopščiai tikrina visus vairuotojus ir automobilius, ir dėl to irgi susidaro eilė, mes bandome derinti tuos klausimus“, – sakė R. Liubajevas.

Anot jo, pirmadienio ryto duomenimis, eilių pasienyje su Latvija nėra.

„Tik iš Baltarusijos pusės link Medininkų susidaro eilės, bet ten kadangi kontrolė vykdoma visą laiką, tai tokia situacija buvo“, – teigė R. Liubajevas.

Pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, pirmadienio rytą Medininkų kontrolės punkte eilė buvo ir norint išvykti iš Lietuvos – laukė 218 vilkikų.

VSAT vadas taip pat patvirtino, kad yra neįleistų į Lietuvą užsieniečių, taip pat – neišleistų iš šalies Lietuvos piliečių, tačiau tikslūs skaičiai bus žinomi kiek vėliau pirmadienį.

Lietuvoje nuo pirmadienio įsigaliojus karantinui, į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus.

Iki trečiadienio 23.59 val. paliekama galimybė užsienio valstybių piliečiams kirsti Lietuvos teritoriją tranzitu. Ribojimai netaikomi prekių judėjimui.

Taip pat draudžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, nebent jie gyvena ar dirba užsienyje. Išskirtiniais atvejais leidimą išvykti galima gauti iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens. Šalies teritorijoje judėjimas neribojamas.

Sienos kirtimas apribojamas iki aštuonių pasienio punktų. Sieną kirsti galima ir per oro uostus, valstybinį jūrų uostą.