Eismas

2020.03.15 14:21

Skvernelis: numatytas traukinys Vokietijos ir Lenkijos pasienyje užsilaikiusiems Lietuvos piliečiams

sekmadienio vakarą nusidriekė 23 kilometrų eilė; atnaujinta 18.37
LRT.lt, BNS, Paulina Levickytė, ELTA2020.03.15 14:21

Lietuvai šeštadienio vakarą atkūrus sienų kontrolę su Lenkija ir Latvija, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, pasienyje ėmė formuotis eilės. Kai kurie vairuotojai teigia esantys nežinomybėje ir laukiantys jau gerą pusdienį.Premjeras Saulius Skvernelis užsiminė ne tik apie galimybę juos parskraidinti karinių oro pajėgų transporto lėktuvu „Spartan“, tariamasi ir dėl specialaus traukinio.

Premjeras šeštadienį lankėsi Lenkijos ir Lietuvos pasienyje, čia šeštadienį Lietuvai atkūrus sienų kontrolę Kalvarijos pasienio punkte, prasidėjo formuotis vilkikų ir lengvųjų automobilių eilės.

„Matome, kokios yra vilkikų eilės į Lenkijos pusę. Bet, matyt, tai yra pradžia ir procesai greitai turėtų pajudėti. Betarpinis kontaktas yra ir tarp sienos apsaugos tarnybų į abi puses ir Vyriausybiniu lygiu klausimai sprendžiami. Didžiausios problemos yra tarp Lenkijos–Vokietijos sienos, kas yra susiję su mūsų piliečiais“, – sakė jis.

„Panašu, kad yra randami sprendimai. Yra formuojamas specialios kolonos, kur (...) lengvieji automobiliai bus lydimi policijos. Turime galimybę suformuoti ir traukinį Vokietijoje, kartu taip padėti Latvijos ir Estijos piliečiams. Taip pat šiandien numatytas ir oro maršrutas į Berlyną. Tai tas bendradarbiavimas duoda rezultatą“, – sakė jis.

LRT.lt skaitytojai sekmadienio vakarą informavo, akd sekmadienio vakarą nusidriekė 23 kilometrų eilė pasienyje su Lenkija.

Kaip informacija sekmadienio rytą iš pasienio pasidalino LRT.lt skaitytojai, Kalvarijos pasienio punkte, kur šiuo metu įrengta vienintelė laikina judėjimo per sieną erdvė, susidarė bent kelių kilometrų eilės.

„Didžioji dauguma laukiančių – vilkikų vairuotojai. Kai kurie čia stovi jau po kelias valandas, nelabai aišku, kas vyksta eilės priekyje ir kaip vystosi visa situacija“, – pasakojo vienas pasienyje esančių žmonių.

Pasak jo, keblesnė situacija su užsieniečiais, kurie nori kirsti šalies pasienį ir įvažiuoti į Lenkiją. Anot eilės epicentre esančio vyro, tikėtina, kad jie pasienyje strigs dar ilgiau.

Kaip pasakoja LRT.lt skaitytojas, grupelė vairuotojų iš Moldovos eilėje stovi jau gerą pusdienį, yra pasimetę, nes jų nepraleidžia, o situacija yra visiškai neaiški, kaip jiems elgtis toliau.

Pastarieji teigia, iš pradžių važiavę pro Lazdijų pasienio postą, tačiau jam užsidarius, buvo atsiųsti į Kalvarijos punktą, tačiau čia situacija nė kiek nepasistūmėjo į priekį.

Remiantis interaktyviais žemėlapiais, eilės pasienyje siekia beveik 10 kilometrų.

LRT.lt skaitytojas taip pat pastebėjo, kad sustiprintas patruliavimas ir atokesniuose keliukuose iš Lenkijos pusės.

Užfiksuotuose kadruose matyti, kad gana atokiame kelyje netoli Liubavo kaimo budi kaimyninės šalies pasieniečiai ir policijos pareigūnai.

Anot liudininkų, pareigūnai teigė, jog šiuo metu niekas nėra įleidžiamas ir neišleidžiamas.

Pasak, jų, tokia sugriežtinta kontrolė, pirminiais duomenimis, numatyta bent 10 dienų.

Įdomu tai, kad dažnai Lietuvos-Lenkijos pasieniu keliaujantys žmonės, pamatę eiles Kalvarijos punkte, bando laimę kitais keliais, tačiau lieka nieko nepešę, tenka apsisukti ir vėl grįžti į vienintelį šiuo metų dirbantį postą.

Tenka pildyti papildomus dokumentus

Savo ruožtu Valstybės sienos apsaugos tarnyba teigia, kad sekmadienį prie buvusio Kalvarijos kontrolės punkto pradėjo formuotis vilkikų, išvykstančių į Lenkiją, eilė, o vairuotojai bei keleiviai privalės užpildyti atitinkamus dokumentus.

„Vairuotojai ir keleiviai Lenkijos pareigūnams turi pateikti anketas, kurių pildymas užima nemažai laiko. Lietuvos pasieniečiai vilkikų vairuotojams ir keleiviams nurodo, kur yra tokios anketos pavyzdys, ir ragina ją atvykstant į pasienį jau turėti užpildytą“, – teigiama VSAT rekomendacijoje vairuotojams.

Pasak pasieniečių, į kaimyninę šalį vykstantys tokių sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojai Lenkijos pareigūnams turi pateikti užpildytas anketas. Tokias anketas pildo ir keleiviai.

„Lietuvos pasieniečių duomenimis, patikros vietą Lenkijoje pasiekusiems vilkikų vairuotojams šio dokumento pildymas vietoje užtrunka, dėl to lėtėja ir visas iš Lietuvos išvykstantis eismas“, – teigia pasieniečiai.

Tokių anketų pavyzdžiai, kuriuos galima pildyti lenkų, anglų, rusų ir ukrainiečių kalbomis, skelbiami čia.

Pasieniečiai primena, kad šiuo metu sausumos eismas iš Lietuvos į Lenkiją ir atgal galimas tik per buvusio Kalvarijos–Budzisko punkto vietą. Visi kiti Lietuvą ir Lenkiją jungiantys keliai yra uždaryti

Patikrų su Europos Sąjungos valstybėmis besiribojančiuose pasienio punktuose nebuvo daugiau nei dešimtmetį, Lietuvai 2007 metais tapus Šengeno erdvės nare. Vyriausybė kontrolę įvedė atsižvelgdama į tai, kad diagnozuoti koronaviruso atvejai buvo atvežti iš užsienio.

VSAT vadas: eilės Lietuvos–Lenkijos pasienyje susidarė sugedus termometrams

Sekmadienį pasienyje su Lenkija susidarius iš Lietuvos vykstančių vilkikų eilei, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas sako, kad eilė Kalvarijos–Budzisko punkte susidarė dėl įrangos gedimo Lenkijos pusėje, todėl Lietuva paskolino savo įrangą.

„Linavos“ vadovas mano, kad eilę išprovokavo pasieniečių darbo „įgūdžių praradimas“. Anot jo, kur kas didesnė problema, kaip Lietuvai susigrąžinti vairuotojus iš Vokietijos, Lenkijai jų neįsileidžiant.

„Kalbant apie Lenkijos pasienį, ten problema susidarė, kai sugedo lenkų naudojami termometrai temperatūrai matuoti, todėl jie sustabdė praleidimą. Norėdami tą problemą išspręsti, perdavėme savo termometrus lenkų kolegoms, kad jie galėtų bent pradėti leisti“, – BNS sakė VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

„Tokia situacija buvo, reikėjo skubiai priimti tokį sprendimą, kad jie pradėtų vykdyti kontrolę ir praleidimą per kontrolės punktą“, – teigė VSAT vadas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.