Naujienų srautas

Eismas2020.03.14 09:40

„Lietuvos geležinkeliai“ traukiniuose įveda nauja prevencines priemones

LRT.lt 2020.03.14 09:40

„Lietuvos geležinkelių“ grupei priklausanti keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams“ praneša, kad šiuo metu traukinių eismas šalyje vyksta įprastais maršrutais, pasikeitimų tvarkaraščiuose nėra

Bendrovė ragina keleivius informaciją ir naujienas sekti oficialiuose šaltiniuose – internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt bei „Lietuvos geležinkeliai“ feisbuko paskyroje – ir pristato naujas prevencines priemones, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Neaiškiuose kanaluose skleidžiama informacija apie Lietuvoje stabdomą traukinių eismą, yra melaginga. Šiuo metu traukiniai po šalį važiuoja įprastais maršrutais pagal numatytus tvarkaraščius. Jei situacija keistųsi, apie tai keleivius ir visuomenę informuosime oficialiuose šaltiniuose – internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt ir „Lietuvos geležinkeliai“ feisbuko paskyroje. Tik šiuose kanaluose paskelbtą informaciją prašome laikyti teisinga. Juose artimiausiu metu pranešime naujienas ir dėl tarptautinių reisų“, – teigia „LG keleiviams“ generalinis direktorius Linas Baužys.

L. Baužys primena, kad bendrovė, reaguodama į ekstremalią situaciją Lietuvoje dėl koronaviruso infekcijos, jau nuo vasario 29 d. ėmėsi prevencinių veiksmų traukiniuose ir stotyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dezinfekcinėmis priemonėmis traukiniai nuodugniai valomi bent kartą per dieną, kursuojantys į oro uostą ar pasienio ruožuose – bent du kartus. Populiariausių maršrutų traukiniuose liečiami paviršiai dezinfekciniu skysčiu papildomai valomi po kiekvieno reiso.

Reguliarus aplinkos valymas ir dezinfekavimas atliekamas ir didžiausią keleivių srautą turinčiose geležinkelio stotyse: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Lentvario, Kaišiadorių, Kenos, Kybartų; be to, šios stotys papildomai du kartus per savaitę purškiamos specialiu dezinfekciniu skysčiu. Visos stotys ir traukiniai dažniau ir ilgiau vėdinami, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šios prevencinės priemonės papildytos naujais veiksmais – laikinai sustabdyti bilietų pardavimai traukiniuose, juos įsigyti keleiviai raginami internetu ir kasose; jose atsiskaityti galima tik mokėjimo kortelėmis. Traukiniuose laikinai sustabdyta ir prekyba maisto produktais. Keleivių konsultavimas ir informavimas nuo šiol užtikrinamas tik nuotoliniu būdu: informacijos centro telefonu 8 700 55111, el. paštu informacija@litrail.lt arba asmenine žinute „Lietuvos geležinkelių“ feisbuko paskyroje kasdien 7:00–22:00 val.“, – teigia L. Baužys.

„LG keleiviams“ vadovas primena, kad kelionės traukiniu metu pasijutus prastai ar pamačius kitą negaluojantį (karščiuojantį, čiaudintį, kosėjantį) pakeleivį, reikėtų kreiptis į konduktorių. Keleivius aptarnaujantis personalas žino, kaip elgtis, esant galimam koronaviruso atvejui, turi reikiamas asmens apsaugos priemones, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bendrovė yra parengusi veiksmų planą ir pasiruošusi pilnai traukinio dezinfekcijai, jei jame būtų įtartas koronaviruso atvejis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi