Eismas

2020.03.15 10:06

Vilniuje ant vejos automobilius statančius pažeidėjus baidė akmenimis: kodėl neįsikišo policija

Užgrūstuose daugiabučių kiemuose automobilių pasistatyti negalintys gyventojai savo transporto priemones palieka tiesiog ant šaligatvių arba greta esančios žolės. Tankiai apgyvendinto sostinės Karoliniškių mikrorajono seniūnija griebėsi piktadarius auklėti akmenimis.

L. Asanavičiūtės gatvėje, prie 8 numeriu pažymėto namo, atsirado didelis akmenys. Jie pastatyti kaip tik tose vietose, kur savo automobilius buvo pamėgę palikti gyventojai.

„Vietos gyventojų prašymu, talkos pagrindais (be jokio mokesčio) ant žaliosios vejos perkelti akmenys iš kitos kiemo vietos. Šiuo metu yra vienintelis atvejis Karoliniškėse“, – LRT.lt raštu komentavo Karoliniškių seniūnas Tomas Lilas.

Paklausus seniūno, ar tokia priemonė nesukelia papildomų nepatogumų pėstiesiems ir nepažeidžia kelių eismo taisyklių (KET), T. Lilas tikino, kad viskas daroma bendruomenės vardan.

„Akmenys nėra kelkraščiuose. Namų kiemų zonoje esančios žaliosios vejos nėra skirtos eismui, todėl ten esantys želdynai, akmenys nėra susiję su eismu ir jų tvarkymas nederinamas su policija“, – dėstė seniūnas.

Apie panašias akcijas kituose miesto rajonuose kol kas neskelbiama. Esą ši akcija su Vilniaus miesto savivaldybe suderinta.

Ne vietoje paliktus automobilius nuvilko

Tačiau dar sausio pabaigoje sostinės valdžia griebėsi drastiškesnių priemonių – ne vietoje palikti automobiliai buvo nuvilkti į saugomas automobilių aikšteles.

Tąkart Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas socialiniame tinkle pranešė, kad baudos ir įspėjimai nebeveikia, todėl piktybinių pažeidėjų automobiliai nutempiami jėga.

„Daugėliškio g. pareigūnai užfiksavo 14 KET pažeidimų, 11 automobilių nuvežė į aikštelę, esančią Minsko plente. Visas procesas nuo užfiksavimo iki išvežimo trunka apie 30 min, tad laiko prasme tobulėti dar yra kur. Tokiam pažeidėjui ne vietoje pastatytas automobilis kainuos ne tik standartinius 15 eurų, bet papildomai 75 eurus už nuvežimą ir 15 eurų (para) už saugojimą aikštelėje. Tokiu atveju KET pažeidimas vietoje įprastų 15 eurų atsieina mažiausiai 105 eurų, o dar prisideda galvos skausmas dėl automobilio atsiėmimo“, – akcijos rezultatais sausio pabaigoje dalijosi A. Bužinskas.