Eismas

2020.03.13 17:24

Nelikus vienkartinių bilietų, keleiviams nepavyksta jų nusipirkti ir programėlėse: specialistė paaiškino, kaip elgtis

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.13 17:24

Ketvirtadienį sostinės valdžiai nusprendus, kad dėl koronaviruso grėsmės visuomeninio transporto vairuotojai keleiviams nebepardavinės vienkartinių bilietų, penktadienį socialiniuose tinkluose pasipylė keleivių pasipiktinimas. Keleiviai tikino negalintys įsigyti elektroninių bilietų ir bijo sulaukti baudos iš keleivių kontrolės.

Penktadienį nuo pačio ryto socialiniame tinkle mirgėjo keleivių pranešimai apie tai, kad nepavyksta įsigyti viešojo transporto bilietų m.Ticket ir Trafi programėlėse.

Dėl koronaviruso grėsmės iš vairuotojo vienkartinio bilieto negalėję įsigyti keleiviai atsidūrė aklavietėje. Ne vienam kilo klausimas, kaip tokioje situacijoje elgtųsi keleivių kontrolė.

LRT.lt susisiekus su SĮ „Susisiekimo paslaugos“, įmonės komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė tikino, kad bilietų elektroninėje erdvėje keleiviams galimai nepavyko įsigyti dėl sistemos atnaujinimo ir saugumo sistemos stiprinimo programėlėse. Įmonė jau anksčiau buvo skelbusi, kad dėl aptiktos saugumo spragos, kurį laiką bus galima atsiskaityti tik jungiantis prie el. bankininkystės.

„Tiek m.Ticket, tiek Trafi veikia, jose keleiviai gali įsigyti bilietus. Dėl šiuo metu vykdomų atnaujinimo ir saugumo mechanizmų stiprinimo darbų programėlėse laikinai neveikia atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis greituoju būdu, kai pridėjus kortelę ji susiejama su programėle. Tačiau kaip ir iki šiol, už viešojo transporto bilietus programėlėse galima sėkmingai atsiskaityti jungiantis prie savo banko elektroninės bankininkystės sistemos“, – raštu komentavo įmonės atstovė.

Ji tikino, kad maždaug 80 proc. keleivių tokiu būdu ir įsigija viešojo transporto bilietus. M. Bielinytė sako, kad įmonės darbuotojai kone kas valandą tikrina, kaip veikia telefonų programėlės, todėl realiuoju laiku pastebi, jei atsiranda trikdžių.

Įmonės atstovės teigimu, jei yra būdų važiavimo bilietą įsigyti, keleivių kontrolė turi teisę nubausti tuos keleivius, kurie neturi įsigiję bilieto. Ji primena, kad būdų įsigyti kelionės bilietą yra ne vienas.

„Kelionės bilietais keleivių prašome pasirūpinti iš anksto m.Ticket, Trafi mobiliosiose programėlėse, pildyti Vilniečio kortelę savitarnoje https://mano.vilniustransport.lt/ arba spaudos kioskuose, pašto skyriuose ir „PayPost“ padaliniuose, prekybos centruose MAXIMA, RIMI, mūsų klientų aptarnavimo centruose ir kitose Vilniečio kortelės ženklu pažymėtose vietose“, – komentavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė.

Ji pažymi, keleivių kontrolė į situaciją reaguoja atitinkamai, todėl jei tuo metu tikrai nėra galimybės įsigyti bilietą dė sistemos trikdžių, kontrolieriai į tai esą gali atsižvelgti.

LRT.lt primena, kad nuo kovo 13-osios Vilniuje laikinai pasikeitė viešojo transporto tvarka. Nuo penktadienio keleiviai į viešajį transporta negali lipti pro priekines duris, vairuotojai nebepardavinėja vienkartinių kelionės bilietų, sostinėje nebevažinės naktiniai autobusai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.