Eismas

2020.03.11 17:49

Dėl koronaviruso Lietuva pasienyje su Lenkija ir Latvija įrengs 10 sanitarinių punktų

BNS2020.03.11 17:49

Lietuva stiprins sanitarinę kontrolę pasienyje su Lenkija ir Latvija – nuo trečiadienio ten pradės veikti dešimt sanitarinių-informacinių punktų, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Nuo šiandien pagrindiniuose keliuose iš Lenkijos ir Latvijos bus įrengti sanitariniai-informaciniai punktai. Tarnybą vykdys Pasienio užkardų ir Specialios paskirties skyriaus pareigūnai. Ketvirtadienį spręsime ir dėl kitų tarnybų pasitelkimo“, – VRM pranešime sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Nuo kovo 4-osios Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai jau siūlo pildyti keleivio korteles asmenims, kurie lankėsi koronaviruso paveiktuose regionuose.

Vidaus reikalų ministrės patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič BNS sakė, kad iki šiol pareigūnai budėdavo automobiliuose ir keisdavo savo dislokacijos vietą – nuo trečiadienio bus įrengtos stacionarios palapinės ir tikrinami ne tik lengvieji automobiliai, bet ir autobusai, mikroautobusai, vykstantys iš viruso paveiktų regionų.

„Pagal Šengeno reikalavimus, VSAT pareigūnai sisteminio patikrinimo nevykdo prie vidinių sienų tačiau mes dar labiau stiprinsime kontrolę ir tikimės pačių žmonių sąmoningumo ir geranoriško bendradarbiavimo, nes kalbama apie jų sveikatą“, – teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

Nuo vasario 26-osios pasieniečiai nuolat budi pasienyje su Lenkija – stabdo grįžtančiuosius iš patvirtintų rizikos valstybių, keleiviams dalijami informaciniai lankstinukai.

Keleiviai, grįžtantys iš paveiktų teritorijų, tikrinami ir oro uostuose.

Visų šitų veiksmų imamasi siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą. Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti trys koronaviruso atvejai, visi jie – atvežtiniai iš Šiaurės Italijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.