Eismas

2020.03.10 17:39

Koronavirusas tapo grėsme automobilių pramonei: atšaukti modelių pristatymai, akcijos smunka žemyn

LRT.lt2020.03.10 17:39

Į elektromobilių rinką su griausmu planavęs įšokti „General Motors“ planus turi keisti dėl koronaviruso. Gamintojo „Cadillac Lyriq“ turėjo debiutuoti balandžio 2-ąją vyksiančiame specialiame renginyje Los Andžele, tačiau premjera atidėta dėl koronaviruso.

„Automotive News“ praneša, kad „Cadillac“ šiuo metu ieško datos, kada galėtų pristatyti savo naujutėlaitį elektromobilį. Maža to naujojo automobilio pristatymo atšaukimas paveikė „General Motors“ akcijas, kurios krito iki žemiausio lygio per pastarąjį dešimtmetį.

Koronaviruso protrūkis taip pat paveikė gamintojo kasdienes operacijas. Bendrovė riboja keliones už savo būstinės Detroite ribų, darbuotojams pavesta su pirkėjais bendrauti vaizdo skambučiais.

Nors naujojo „Lyriq“ debiutas nukeltas, tačiau „Cadillac“ tiki, kad krosoveris sudrebins rinką. Gamintojas tikina, kad elektromobilis su pilnai įkrauta baterija galės nuvažiuoti iki 644 kilometrų, o tai kelia papildomą žmonių susidomėjimą.

Dėl koronaviruso jau buvo atšauktos Pekino ir Ženevos automobilių parodos, atšauktas „Toyota“ krosoverio debiutas. „Hyundai“ ir „Kia“ dėl koronaviruso net buvo priverstos nutraukti automobilių gamybą.

Parengė Paulius Vaitekėnas