Naujienų srautas

Eismas2020.03.11 15:24

JAV vyras tyčia kėlė autonominių automobilių avarijas, kad pakenktų gamintojui, su kuriuo dirbo

LRT.lt 2020.03.11 15:24

„Google“ autonominio automobilio „Waymo“ galimybes patikrinti nusprendęs vairuotojas sukėlė avariją ir sunkiai sužalojo autonominiame automobilyje buvusį žmogų. Paaiškėjo, kad kaltininkas, buvęs įmonės bendradarbis, nemėgęs autonominių automobilių, rašo caranddriver.com.

Piktybiškai autonominiam automobiliui kelią užkirtinėjęs ir staigiai stabdęs furgono vairuotojas buvo sulaikytas, jam pareikšti kaltinimai.

Bendrovės „Waymo“ buvęs operatorius Raymondas Tangas buvo sulaikytas ir apkaltintas Finikso apylinkėse tyčia sukėlęs avariją.

Buvo nufilmuota, kaip R. Tangas tyčia vingiuoja iš vienos juostos į kitą priešais bandomąjį „Waymo“ furgoną, o galiausiai, atsidūręs prieš pat jo nosį, nuspaudė stabdžius, išprovokuodamas susidūrimą. Teigiama, kad tuo metu jis tyčia kenkė dviejų savaeigių furgonų vairuotojams. Automobilį, kuriam nepavyko išvengti susidūrimo, vairavo žmogus, o ne autonominio vairavimo sistema. Dėl patirtų sužalojimų ir ištikusio astmos priepuolio vairuotojas buvo nuvežtas į ligoninę.

Antrasis bandomojo „Waymo“ automobilio vairuotojas policijai sakė, kad dėl R. Tango vairavimo būdo jie buvo priversti ne kartą išsukti iš savo juostos ir staigiai stabdyti, kad išvengtų susidūrimo.

Apklausiamas policijos R. Tangas prisipažino „bandęs „Waymo“ stabdžius, kitaip tariant, išvažiuodavęs priešais šį automobilį ir staigiai stabdydavęs.

Finikso apylinkėse „Waymo“ teikia savivaldžio vairavimo pavėžėjimo paslaugas. Tokiu būdu išbandomos automobiliuose „Chrysler Pacifica“ sumontuotos autonominės technologijos.

R. Tangą buvo pasamdęs „Waymo“ rangovas bendrovė „Genesis10“, ieškojusi darbuotojų Arizonos „Waymo“ automobilių parke. „Waymo“ teigimu, R. Tangas yra „nepatenkintas buvęs „Genesis10“ transporto priemonių operatorius beveik prieš metus atleistas iš darbo dėl to, kad nesugebėjo laikytis griežtų saugumo reikalavimų“.

Anot „Waymo“ atstovų, nuo 2019 m. lapkričio pradžios savo neatsargiu vairavimu jis ne kartą yra kėlęs pavojų bendrovės automobiliams.

R. Tangas nėra pirmasis asmuo Finikso apylinkėse atvirai neigiamai nusistatęs prieš savaeigių automobilių parką. 2018 m. prie įvažiavimo į savo garažą stovėjo žmogus ir mojavo vienam iš automobilių ginklu, siekdamas išgąsdinti jo vairuotoją. Buvo ir tokių, kurie į furgonus mėtė akmenis ar, panašiai kaip R. Tangas, bandė juos nustumti nuo kelio.

Kol kas neaišku, ar tokio pobūdžio elgesį iššaukia pačios technologijos, ar jų bandymas viešuose keliuose. Bet vis labiau aiškėja, kad į kelius išriedant autonominiams automobiliams, santykių aiškinimasis kelyje greitai taps nebe vien tik dviejų žmonių problema.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi