Eismas

2020.03.11 16:09

Jubiliejaus proga „Pininfarina“ pristatė 1900 AG elektrinį automobilį – tokių pagamins tik penkis

LRT.lt 2020.03.11 16:09

90-mečio proga „Pininfarina“ ruošia ypatingą automobilį, kuris jau dabar virpina kiekvieno greitų automobilių megėjo širdį. Tai bus riboto leidimo šiek tiek labiau dinamiška modelio „Battista“ versija, pavadinta „Anniversario“, rašo topgear.com.

Nors naująjį modelį planuota parodyti Ženevos automobilių parodoje, tačiau dėl koronoviruso atšaukus parodą, gerbėjai liko nusivylę, jog nepamatys naujojo superautomobilio. Vis dėlto premjera įvyko ir dabar visi bent akies krašteliu gali pažvelgti į nepaprastai galingą italų pasididžiavimą.

Naudojant „Battista“ modeliams būdingą apipavidalinimą ir naują aerodinaminį paketą, gamintojas žada, kad bus pagaminti tik 5 jubiliejui skirti „Anniversario“.

Jei sunku atplėšti akis nuo dailių automobilio linijų, tai nuo to, kas slepiasi po kapotu, gali net oda pašiurpti. Po juo slepiasi 1900 AG elektrinis variklis, leidžiantis iki 100 km/val. įsibėgėti per mažiau kaip 2 sek., o 300 km/val. greitį pasiekti per mažiau kaip 12 sek.

2,5 mln. Eur vertės automobilis išvysto maksimalų 350 km/val. greitį.

„Automobili Pininfarina“ vadovas Michaelas Perschke mano, jog „Pininfarina“ yra ne tik greitis, bet ir grožis, o dažnas pirkėjas nepagaili įspūdingos sumos vien dėl automobilio grožio.

Sprendimą įsigyti „Pininfarina“ automobilį 80 ar net 90 proc. nulemia estetika,“ – sakė jis.

Parengė Paulius Vaitekėnas