Eismas

2020.03.09 13:14

Sostinės gatvėse greitį fiksuoja visais 7 „trikojais“ – tokios akcijos dažnės, o pažeidėjų beveik 400

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.09 13:14

Nuo šių metų pradžios policija pradėjo naudoti 37 naujos kartos greičio matuoklius, vadinamuosius „trikojais“. Vilniaus apskrities pareigūnai turi 7 tokius įrenginius ir nors apskritis yra didelė, visi greičio matuokliai pirmadienį buvo pastebėti Vilniaus mieste.

Socialiniame tinkle nuo pačio ryto mirgėjo pranešimai apie judriose sostinės gatvėje stovinčius „trikojus“. Pasirodė pranešimai, jog „trikojai“ paptatyti Savanorių pr. vos įvažiavus į miestą, Nemenčinės, Minsko bei Ukmergės plentuose, taip pat S. Batoro gatvėje.

LRT.lt susisiekus su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininku Dainiumi Šalomsku, jis patvirtino, kad tokia akcija, kuomet sostinėje vienu metu dirba visi 7 „trikojai“ tikrai vyksta. Anot pareigūno, tai jau ne pirmas kartas, kuomet sostinėje pareigūnai pasitelkia visus apskričiai skirtus „trikojus“.

„Stengsimės visus greičio matuoklius Vilniuje naudoti bent kartą per savaitę“, – sakė D. Šalomskas.

Pareigūnas pasakojo, kad tokia pati akcija Vilniuje buvo surengta praėjusį penktadienį ir per 4 valandas buvo išaiškinti 384 greičio pažeidėjai. Tarp greičio viršytojų pasitaikė ir tokių, kurie greitį viršijo daugiau nei 50 km/val. Šiems pažeidėjams ne tik teks patuštinti pinigines ir susimokįti 450-550 Eur siekiančią baudą, bet ir nuo 1 iki 6 mėn. atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.

Tačiau pareigūnas LRT.lt tvirtino, kad kai kuriose vietose policija ir toliau taikys itin didelę toleranciją, siekiančią iki 20 km/val., tačiau konkrečių vietų neatskleidė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.