Naujienų srautas

Eismas2020.03.06 18:32

Kinų bendrovė tikina, kad jų naujasis automobilis padės apsisaugoti nuo koronaviruso

LRT.lt 2020.03.06 18:32

Kinijos automobilių gamintojas „Geely Auto“ pristatė savo naujausią modelį „Icon“, tačiau tai nėra įprastas kompaktiškas visureigis, rašo businessinsider.com.

Kaip sakė pats gamintojas – visureigis skirtas koronavirusui. „Geely“ teigia, kad automobilyje yra speciali filtravimo sistema, kuri gali išvalyti orą ir išfiltruoti virusus.

Kompanija visureigį išleido praėjus trims savaitėms po to, kai pažadėjo skirsianti 53 milijonus dolerių suprojektuoti automobiliui, galėsiančiam keleivius apsaugoti nuo virusų, tokių, kaip Kinijoje siaučiantis koronavirusas.

„Geely“ iš karto pradėjo prekybą savo naujuoju visureigiu Kinijos rinkoje. Gamintojas unikalią oro valymo sistemą apibūdimo, kaip „sukurtą per rekordiškai trumpą laiką“.

„Icon“ oro filtravimo sistema yra sertifikuota pagal N95, o tai reiškia, kad ji blokuoja mažiausiai 95 proc. mažų dalelių, kurių matmenys yra 0,3 mikrono. Tačiau koronaviruso dalelių skersmuo yra nuo 0,05 iki 0,2 mikrono, o tai reiškia, kad naujoji technologija negali visiškai apsaugoti keleivių nuo viruso.

Nepaisant to, „Gelly“ vistiek teigė sulaukusi daugiau nei 30 tūkst. automobilių užsakymo, dar iki gamintojui oficialiai paskelbus apie prekybą.

Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 100 tūkst., o aukų skaičius viršija 3,4 tūkst. Daugiau kaip 80 proc. visų susirgimų užfiksuoti Kinijoje. Naujausiais duomenimis, Kinijoje iki šiol koronavirusu užsikrėtė 80 700 žmonių. 53 800 iš jų pasveiko, o tai yra daugiau nei 60 proc. visų susirgusių. Apie 3 000 mirė – maždaug 3,7 proc. visų užsikrėtusių žmonių.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi