Eismas

2020.03.07 11:56

Dėl degalų siurblio keliamo pavojaus „Toyota“ atšaukia dar 1,2 mln. automobilių

LRT.lt 2020.03.07 11:56

Bendrovė „Toyota Motor Corp.“ pranešė, kad dėl problemų su degalų siurbliu ir su tuo susijusių variklio užgesimų atšaukia dar 1,2 mln. transporto priemonių, rašo „Automotive News“.

Japonijos automobilių gamintojas sausį pranešė atšaukiantis 969 tūkst. JAV rinkoje parduotų automobilių, komplektuotų su ydingu degalų siurbliu, kuriam nustojus veikti, tiesiog užgęsta automobilio variklis. Vėliau paaiškėjo, kad 118 tūkst. atšauktų transporto priemonių ši problema nebuvo būdinga.

Gamintojo atstovai tiesiog pakeičia degalų siurblį nauju. „Toyota“ teigimu, šiuo metu JAV iš viso atšaukta 1,8 mln. „Toyota“ ir „Lexus“ markės automobilių, o visame pasaulyje šis skaičius siekia 3,2 mln., įskaitant ir senesnius, net 2013 m. modelius.

Remiantis tinklalapio carcomplaints.com duomenimis, praėjusį mėnesį JAV Niujorko apylinkės teisme pradėtas nagrinėti ieškinys, kuriame teigiama, kad šiuo metu atšaukti ne visi su minėta problema susiduriantys „Toyota“ ir „Lexus“ automobiliai.

Degalų siurblio tyrimus „Toyota“ pradėjo dar 2019-ųjų birželį.

Sausio mėnesį automobilių gamintojas JAV nacionalinei greitkelių eismo saugumo administracijai teigė, gavęs 66 pranešimus ir žinantis apie 2571 kreipimosi dėl garantinio aptarnavimo atvejus, susijusius su netinkamu degalų siurblio veikimu automobiliuose, kurie ir buvo pirmiausia atšaukti.

Jų savininkai skundėsi netolygiu variklio darbu, sunkumais jį užvedant ir galios praradimu, važiuojant nedideliu greičiu. „Toyota“ atstovų teigimu, daugiau skundų sulaukta iš pietinių JAV sričių, kur šiltesnis klimatas.

Parengė Paulius Vaitekėnas