Eismas

2020.03.06 16:18

Klaipėdos valdžia nori vyti automobilius iš senamiesčio – svarsto dvigubinti parkavimo kainas

Klaipėdos politikai svarsto dvigubinti rinkliavą už automobilių statymą. Šiuo metu rinkliava uostamiestyje mažiausia iš visų didžiųjų miestų. Tad žmonės mašinas palieka viisai dienai, o norintys atvykti trumpam, neturi kur pastatyti automobilių. Tačiau verslininkai sako, kad rinkliavos kėlimas būtų senamiesčio verslo varžymas.

Dabar palikti automobilį Klaipėdos senamiestyje, raudonojoje zonoje valandai kainuoja 0,9 Eur, tačiau gali būti, kad jau netrukus reikės dar tokios krūvelės monetų, mat Klaipėdoje svarstoma padvigubinti rinkliavą už automobilių statymą.

Nors senamiesčio zona – brangiausia, rasti laisvą vietą vidurdienį čia – sudėtinga.

„Tas pats automobilis stovi gerokai ilgiau, nes pati kaina rinkliavos nebemotyvuoja trumpam atvažiuoti, valandai dviem, išvažiuoti, atsistoja visai dienai, tai reiškia, automatiškai rodo, kad ir vietų skaičius yra sumažėjęs“, – LRT žinioms sakė laikinasis Klaipėdos keleivinio transporto vadovas Andrius Samuilovas.

Uostamiestyje automobilių statymo kainos nekeistos penkerius metus.

„Aš pats kai Olandijoj gyvenu, ten tokiam mieste, kaip Klaipėda, 4-5 eurai valanda. Ir stato žmonės, yra aikštelės, pastato toliau, kilometrą paeina“, – pasakojo į Klaipėdą atvykęs Karolis.

Visgi pasitaiko ir tokių, kurie mano, kad dvigubai kelti parkavimo kainas yra per brangu.

„Sakyčiau, per daug, nes dabar aš buvau pas gimines, sumokėjau 2 eurus už dvi valandas, jeigu bus 4 eurai, manau, kad į svečius nelabai žmonės važiuos“, – pasakojo klaipėdietis Gintautas.

Svarstoma ne tik kainą didinti, bet ir apmokestinti statymą savaitgaliais. Senamiesčio verslininkai piktinasi – neliks klientų.

„Pasivaikščiojimams senamiestis apskritai nėra tinkamas, jis yra, patys matot, vis dar nelygus, važiavimui dviračiu taip pat nėra tinkamas. Kai kuriom paslaugom atvažiuot naudotis dviračiu neįmanoma, turbūt į masažą su dviračiu irgi neatvažiuosi, logiška“, – LRT pasakojo Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Aurelija Petkūnienė.

„Jis nėra toks didelis, ir yra tikslas toks, kad kaip tik ten automobilių sumažėtų, ir verslininkai turėtų, ir gyventojai įprasti, kad pasistato šalia senamiesčio automobilius ir nueina, kelios minutės – jį visą galima pereiti“, – sake Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys.

Didesnė rinkliava turėtų paskatinti klaipėdiečius persėsti į viešąjį transportą, mat dabar mėnesio bilietas viešuoju transportu kainuoja brangiau nei automobilio statymo abonementas centre. Pernai už automobilių statymą surinkti 2 mln. eurų, visi jie nukeliavo į miesto biudžetą.

Didesnei rinkliavai turi pritarti uostamiesčio taryba.