Eismas

2020.03.08 23:07

Rūbą pakeitęs „Subaru Forester“: tapęs hibridu pasiryžo saugoti ne tik šeimą, bet ir gamtą

apžvalga
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.03.08 23:07

Viso pasaulio vairuotojų pagyrų sulaukęs ir vienu geriausių miesto visureigių vadinamas „Subaru Forester“ pakeitė rūbą. „Subaru“ negali pasigirti labai plačia modelių gama, tačiau prie tų modelių, kuriuos siūlo klientams, gamintojas dirba iš peties. Taigi, kaip su nauju rūbu pasikeitė ir pats „Forester“?

Automobilis buvo atnaujintas, tačiau esmė liko ta pati: pagrindiniai jo bruožai – universalumas, patikimumas ir saugumas. „Forester“ išoriškai kardinaliai nepasikeitė, tačiau sekdamas automobilių rinkos tendencijomis gamintojas sukūrė automobilį su hibridiniu „eBoxer“ varikliu. Trumpiau tariant, pati didžiausia naujiena, kad „Forester“ dabar kelionės metu saugo ne tik šeimą, bet ir gamtą.

Nesenstančios „Forester“ linijos ir raktas į komfortą

Automobilio forma išliko panaši kaip ir pirmųjų „Subaru Forester“ 1997-aisiais. Žinoma, išorės dizainas su metais tapo patrauklesnis ir aptakesnis, tačiau dvasia liko ta pati, už ką „Forester“ gerbėjai jį pamilo.

Tačiau, svarbiausia, įlipus į automobilį apima saugumo jausmas. Dažniausiai naujame automobilyje dėmesys krypsta į interjerą, kompiuterių įvairovę, naujus salono akcentus, tačiau „Forester“ pirmiausia leidžia pasijausti saugiai.

Sėdynės nevargina nei nugaros, nei kojų, kūnas tarsi susilieja su automobilio salonu ir prideda papildomo pasitikėjimo savimi ir automobiliu. Vietos apstu tiek priekyje, tiek gale, todėl tolimos kelionės neprailgs ir, tikėtina, bus malonios. „Forester“ drąsiai galima pavadinti šeimos automobiliu, kuriame visi įsitaisys patogiai ir keliaus saugiai.

„Forester“ ne tik verčia pasijausti saugiai, bet ir yra universalus. Jis tikrai neatrodo gigantiškas, tačiau vieta salone puikiai paskirstyta, o dėl to nenukentėjo ir bagažinė, į ją sutalpinti būtų galima viską, ko gali prireikti iškylai ar tolimai kelionei. Automatinė bagažinės atidarymo sistema palengvina gyvenimą ir veikia sklandžiai. Kai kuriuose automobiliuose tokia sistema, atrodytų, yra įrengta tik iš reikalo ir veikia atmestinai, tačiau čia viskas paprasta – dukart paspaudus mygtuką raktelyje bagažinė atsidaro, tokiu pat būdu ir užsidaro. Taip pat atidaryti galima iš automobilio salono, o uždaryti – naudojantis ant bagažinės esančiu mygtuku.

Automobilyje yra didelis stoglangis, todėl dienos šviesa galės džiaugtis kiekvienas automobilio keleivis, o naktį galima pasimėgauti žvaigždėtu dangumi.

Turi nuosavas „akis“, stebinčias aplinką

„Forester“ įdiegtos technologijos, kurios padeda išvengti susidūrimų. Ant priekinio lango sumontuotos dvi mažos kameros primena akis ir yra pavadintos „EyeSight“. Ši sistema padeda vairuotojui ir papildomai analizuoja aplink esančias kliūtis. Ji vairuotojui praneša apie galimą pavojų, o, esant reikalui, jei vairuotojas nereaguoja, pati gali atlikti veiksmus, reikalingus išvengti pavojaus.

„X-Mode“ padeda automobiliui optimizuoti variklio trauką sudėtingomis sąlygomis. Važiuodami pelkėtomis vietovėmis arba giliu sniegu neužklimpsite, nes variklis pats optimizuos trauką.

Ir, žinoma, nereikia pamiršti visų ratų varomosios pavaros, kuri padeda kelionės metu užtikrinti saugumą ir stabilumą kelyje. Automobilis prisitaiko prie kelio paviršiaus ir daugiau galios suteikia ratams, o jie turi geriausią sukibimą su paviršiumi.

Prietaisų skydelis primena kelionę laiku į praeitą dešimtmetį

Gerai, kad pirmas jausmas įlipus į „Forester“ buvo saugumas, nes jei pirmiausia akis užkliūtų už prietaisų skydelio, tuomet nuotaika būtų ne tokia pakili. Automobilis patobulėjo, bet prietaisų skydelis primena mobilųjį telefoną su mygtukais. Žinoma, tai yra skonio reikalas, tačiau nors dauguma gamintojų stengiasi mažinti atskirų mygtukų skaičių ir ne taip dažnai naudojamas funkcijas sudėti į jutiklinius ekranus, „Forester“ dauguma funkcijų vis dar pasirenkamos mygtukais. Nesvarbu, ar tai kondicionierius, ar radijas, ar laisvų rankų įranga, norimos funkcijos turėsite ieškoti tarp krūvos mygtukų.

Ant vairo taip pat gausu mygtukų. Tiesa, dabar daugelis gamintojų stengiasi, kad vairuotojas galėtų visas pagrindines funkcijas valdyti mygtukais ant vairo, tačiau vairas juk neturi tapti lėktuvo prietaisų skydeliu. Pripažinsiu, vos įsėdęs, nemažai laiko užtrukau, kol supratau, kuris mygtukas ką reguliuoja. Žinoma, pripratus prie mygtukų išdėstymo, viskas veikia puikiai, tačiau ar negalima buvo bent šiek tiek paprasčiau?

Automobilyje yra 3 ekranai – tarp spidometro ir tachometro, centriniame prietaisų skydelyje ir prie priekinio lango. Ekranėlyje tarp spidometro ir tachometro galima matyti pagrindinius kelionės duomenis, nuvažiuotą atstumą, degalų sąnaudas ir pan. Didžiąją dalį tų pačių duomenų galima matyti ir ekrane prie automobilio lango. Šiame ekrane, be degalų sąnaudų, navigacijos duomenų ir laikrodžio, dar galima stebėti, kiek procentų yra nuspaustas greičio pedalas (kad ir kam tai reikalinga), taip pat galima stebėti, kaip veikia „eBoxer“ variklis, kada naudojama baterija ir kada ji yra kraunama.
Centriniame prietaisų skydelyje sumontuotas jutiklinis ekranas, kuriame galima pasirinkti norimą radijo stotį, prijungti mobilųjį telefoną, yra ir kitų jau gana įprastų, tačiau patogių funkcijų.

Praktiškas tiek mieste, tiek užmiestyje

Hibridinį „Forester“ varo benzininis ir elektrinis variklis, kuris išvysto 150 AG. Septynių pavarų automatinė greičių dėžė leidžia automobiliui sklandžiai judėti ir greitėti.
Degalų sąnaudos pagal naujausią tarptautinį vertinimą siekia apie 8 litrus 100-ui kilometrų. Priklausomai nuo automobilio greičio, užmiestyje sąnaudos gali sumažėti ir iki 7 litrų.

Vos įsėdus į automobilį, degalų sąnaudos siekė 10,5 litro, tačiau, pavažinėjus užmiesčio keliais leistinu greičiu, vidutinės sąnaudos sumažėjo iki 9 litrų. Atsižvelgiant į tai, kad nebuvo atnaujintas degalų sąnaudų matavimas šio bandymo metu, galima manyti, jog gamintojo deklaruojamos vidutinės degalų sąnaudos nėra iš piršto laužtos.

Jeigu norite saugių kelionių, jums patinka universalumas ir norite pasidžiaugti komfortu, „Subaru Forester eBoxer“ turėtų atsirasti jūsų pageidaujamų automobilių sąraše.