Eismas

2020.03.04 10:14

Vyriausybėje – automobilių techninės apžiūros pokyčiai

Paulius Viluckas, BNS2020.03.04 10:14

Susisiekimo ministerijai siūlant, kad techninės automobilių apžiūros maksimalias kainas tvirtintų ne ministerija, o Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), šios paslaugos gali kiek brangti. 

Siūlymas trečiadienį bus svarstomas Vyriausybės pasitarime. Siūloma, kad naujoji tvarka įsigaliotų birželio 1 dieną.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijai priklausančių įmonių vadovai antradienį susitiko su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Anot jos atstovo spaudai Renaldo Gabarto, techninės apžiūros kainos nebuvo peržiūrėtos penkerius metus, nors per tą laiką įmonių sąnaudos didėjo.

„Susitikime buvo akcentuota, kad reikia atskirti politiką nuo ūkio, nes kainos paskutinį kartą buvo peržiūrėtos prieš penkerius metus. Jos nebuvo koreguojamos, nors viskas brango, keitėsi įkainiai, pradedant elektra, baigiant vidutiniu atlyginimu ir infliacija“, – BNS sakė R. Gabartas.

„Tai daryti nebuvo populiaru ir niekas nenorėjo sau užsitraukti tokios baisios nuodėmės, kaip euru ar dviem pakoreguoti dabartinę kainą“, – pridūrė jis.

Pasak R. Gabarto, techninės apžiūros kainą turėtų apskaičiuoti ne Susisiekimo ministerija, o LTSA.

„Pagal galiojančią metodiką, kainą, kokia turėtų būti, įvertinus įmonių ūkinės veiklos rezultatus ir tai, kas vyksta aplinkui, turi apskaičiuoti LTSA“ – pridūrė jis.

Asociacija nurodo, kad techninė apžiūra Lietuvoje dabar kainuoja pigiausiai visoje Europoje – 14,5 euro.

Latvijoje tokia patikra kainuoja apie 25, Lenkijoje – 23, Estijoje – 40 eurų. Beveik visose senosiose ES šalyse ji kainuoja per 50 eurų, o Vokietijoje – 106 eurus, sako asociacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.