Eismas

2020.03.03 16:44

Koronavirusas pasiekė BMW gamyklą Vokietijoje – užsikrėtęs vyras užsienyje nebuvo, kolegos karantinuoti

LRT.lt 2020.03.03 16:44

Vienam iš BMW gamyklos darbuotojų nustačius koronavirusą, karantine atsidūrė apie 150 padalinio darbuotojų, rašo autonews.com.

Sekmadienį blogai pasijutęs darbuotojas apsilankė pas gydytoją ir iš karto buvo nuvežtas į ligoninę, kur jam patvirtintas COVID-19. BMW praneša, kad vyras Miunchene dirbo dar su maždaug 150 žmonių, todėl jo kolegoms paskelbtas 14 dienų karantinas.

Pirminiais duomenimis, užsikrėtęs darbuotojas pastaruoju metu nebuvo išvykęs į užsienį ir dirbo automobilių tyrimų ir plėtros centre.

Patalpos, kuriose dirbo virusu užsikrėtęs vyras buvo skubiai uždarytos ir dezinfekuotos.

Vokietija patvirtino mažiausiai 28 naujus koronaviruso atvejus, todėl bendras apsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 157, pranešė Roberto Kocho ligų kontrolės institutas.

Dauguma žinomų koronaviruso atvejų Vokietijoje iki šiol buvo nesunkūs, mirčių anot šalies valdžios išvengta.

Vokietijos sveikatos ministras Jensas Spahnas pirmadienį teigė, kad vietos valdžios institucijos turi nuspręsti, ar šalyje gali toliau būti rengiami masiniai renginiai. Vokietija gali pasekti Šveicarijos pavyzdžiu, kuri penktadienį paskelbė uždraudžianti renginius, kuriuose dalyvių skaičius viršija 1000.

Įsigaliojus draudimui, Šveicarijoje uždraustos mugės ir karnavalai, neįvyks tarptautinė Ženevos automobilių paroda.

Vokietijoje praėjusį penktadienį dėl koronaviruso atšaukta šią savaitę turėjusi įvykti ITB turizmo mugė, apie tai pranešė „Messe Berlin“ organizatoriai.