Eismas

2020.03.02 19:00

Žaislinis modelis įvertintas 4 kartus brangiau nei naujutėlis automobilis

LRT.lt2020.03.02 19:00

Retai kada išvysite „Chevrolet Camaro“, įvertintą šešiaženkle suma, juolab tokį, kuris net nesiekia 8 cm ilgio. Septintąjame dešimtmetyje vaikų ypač geidžiamus „Hot Wheels“ automobilio modeliukus buvo galima įsigyti už 0,53 euro, o šiandien jie įvertinti protu sunkiai suvokiama suma.

Ar pasiryžtumėte už žaislinę automobilio kopiją sumokėti keturis kartus daugiau, nei vertas naujausias tokio modelio automobilis? Yra žmonių, kurie ryžtasi ir moka net dar daugiau, rašo robbreport.com.

Žaislų gerbėjas ir kolekcionierius JAV Joelis Magee atrado dar 1968 metais pagamintą žaislinį automobilio modelį, kurio autentiškumą patvirtino „Hot Wheels“ ekspertas. Dabar šis žaislinis „Chervolet Camaro“ įvertintas keturis kartus brangiau, nei tikrasis „Camaro“ automobilis – mažiausiai 22,5 tūkst. eurų.

Daugumai kiltų klausimas, kuo šis žaislinis automobilio modelis ypatingas. Žaislas pagamintas Honkonge, o išskirtinis jis balta spalva. Paprastai gamintojas baltu emaliu padengdavo žaislą norėdamas įsitikinti, kad modelis neturi trūkumų. Tokie balti prototipai niekada neturėjo palikti gamyklos, tačiau keli žaislai per klaidą pateko į prekybą.

„Buvo tik keli balti „Camaro“ prototipai, bet jie visi buvo pagaminti Jungtinėse Valstijose“, – žaislo unikalumą paaiškino J. Magee bendraudamas su „Robb Report“ žurnalistais.

Kolekcionierius teigia, kad per 50 „Hot Wheels“ gyvavimo metų, tai yra vienintelis žinomas Honkonke pagaminto „Camaro“ žaislo prototipas. Jis priduria, kad nepaisant amžiaus, žaislas yra puikiai išsilaikęs.

J. Magee tikina neketinantis parduoti 22,5 tūkst. eurų įvertinto žaislinio „Camaro“ ir planuoja jį eksponuoti artėjančiose žaislų mugėse.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.