Naujienų srautas

Eismas2020.03.01 11:29

Pasiutęs „Renault Megane R.S. Trophy“: vienas mygtukas vairuotojo gyvenimą apverčia aukštyn kojom

apžvalga

Bendradarbiavimas su „Formulės 1“ inžinieriais „Renault“ atnešė vaisių, ir tie vaisiai – sultingi bei skanūs. Vienas tokių – „Renault Megane R.S. Trophy“, žavintis veržlumu mieste ir nutrūktgalviškumu trasoje. Tie, kurie per Naujuosius pasižadėjo sportuoti, bet vis dar nenuėjo į sporto klubą, prie šio „Megane“ vairo galės pasijusti kaip tikri čempionai.

Jau vien pažiūrėjus galima suprasti, kad tai ne šiaip hečbekas, o nuo grandinės nutrūkęs žvėris. Automobilis žemas, aptakių kėbulo linijų, sumontuotais sportiniais ratais, o už ratų švyti raudoni „Brembo“ stabdžiai. Jau tai leidžia suprasti, kad, įsėdus į „Megane“, laukia ne paprastas pasivažinėjimas, o vairavimo nuotykis.

Užvedus variklį, pasigirsta „Torsen“ išmetimo sistemos griausmas. Automobilis suurzgia kaip koks iš gilaus miego pažadintas plėšrūnas. Ir tai dar ne viskas: įjungus „Sport“ režimą, automobilio išmetimo sistema pradeda „šaudyti“, tarsi būtų prasidėjusi kokia amžiaus kova. Veikiausiai kova su nuoboduliu, o „Megane“ tikrai nenusiteikęs leisti nuobodžiauti.

Salone susipina komfortas su sportiškumu

Vos įlipus į saloną, dėmesys krypsta į sportines detales – sėdynės, vairas, pavarų perjungimo svirtelės ant vairo. Įsėdęs pradedi jaustis lyg gokarte su stogu. Sėdėjimo pozicija yra žema, priekinės sėdynės, nors ir aptakios, bet nėra pačios minkščiausios, dėl to pajusite kiekvieną kelio vingį ir kiekvieną panaudotą automobilio galią.

Galinės automobilio sėdynės labiau primena įprastą hečbeką, o svarbiausia tai, kad net ir gale keleiviai gali tilpti be didesnių išsirangymų. Dažniausiai sportiškuose automobiliuose galinės sėdynės atsiranda lyg iš reikalo, nors iš tiesų ten niekam nepavyktų atsisėsti. Šiame „Megane“ – kiek kitaip, net ir gale sėdintiems keleiviams užteks vietos kojoms. Tiesa, kelionę apkartinti gali nebent vaizdas pro langus. Dėl kėbulo formos galiniai langai yra siaurėjantys, todėl tie, kurie mėgsta keliaudami pasižvalgyti pro langą, gali nusivilti.

Nors ant galinės sėdynės sumontuoti trys galvos atlošai, patogiai sėdėti galės tik du keleiviai. Gale tiesiog bus sunku trims sutilpti. Bet nieko keisto, tai juk ne kelioninis vienatūris, o karštas hečbekas (angl. Hot Hatchback).

Vienas mygtukas viską apverčia aukštyn kojom

Prietaisų skydelyje nėra gausybės mygtukų ir sukiklių. Tiesą sakant, visus juos galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, nes viską valdyti galima per jutiklinį ekraną. Nusistatyti kondicionieriaus pučiamo oro kryptį ir stiprumą galima keliais piršto prisilietimais.

Prietaisų skydelis, nors ir kiek niūrokai atrodo, turi vieną mygtuką, kuris turbūt pats reikšmingiausias visame automobilyje.

Paspaudus mygtuką, pažymėtą „R.S. DRIVE“, prasideda didžiosios linksmybės. Įsijungia režimas „Sport“, ir automobilis riaumoja lyg patrakęs. Pakaba sukietėja, vairas taip pat nebe taip lengvai pasukamas, bet vis dar jautrus. Jausmas, lyg sėdint prie gokarto vairo.

Automobilis tarsi prašo, kad vairuotojas paspaustų greičio pedalą, pavaros persijungia ties aukštesnėmis apsukomis. „Megane“ tampa pašėlęs, agresyvus, bet nesunkiai valdomas.

Ir tai dar ne viskas. Paspaudus mygtuką „R.S. DRIVE“, galima pasirinkti dar ekstremalesnį režimą, pavadintą „Race“. Šio režimo geriau nejungti važiuojant įprastu keliu. Jei abejojate savo vairavimo gebėjimais arba nesate išsinuomojęs lėktuvų pakilimo tako, verčiau išvis šio režimo nejunkite.

Tačiau jei vis dėlto režimą „Race“ įjungsite, prieš akis išvysite sportinio automobilio spidometrą. Taip pat automatiškai išsijungs stabilumo kontrolė. Paprasčiau tariant, iš vairuotojo greitai galite virsti keleiviu ir, jei važiuosite uždaroje trasoje, galėsite kaip reikiant pasismaginti.

Variuojant abiem sportiniais režimais, juntamas „Formulės 1“ inžinierių indėlis, leisiantis pasijusti lenktynininku.

Be sportinių režimų, yra ir keli, skirti paprastam važiavimui. Įjungus vieną iš jų, pakaba tampa kiek minkštesnė, dėl to ne taip jausite duobes. Automobilis labiau primins įprastą hečbeką, bet ir neleis pamiršti, kad vairuojate sportinio tipo automobilį.

Iki 100 km/val. per mažiau nei 6 sekundes

Automobilyje sumontuotas 1,8 litro variklis, pasiekiantis beveik 300 AG. „Megane“ nėra pats lengviausias (sveria daugiau nei 1,4 t), bet sugeba išlaisvinti kiekvieną po variklio dangčiu esantį arkliuką.

Ir „Megane“ dinamika verčia išpūsti akis. Šis hečbekas 100 km/val. greitį gali pasiekti per maždaug 5,7 sekundės. Žinoma, idealiausią rezultatą pasieksite perjungdami pavaras rankiniu būdu ir jei savimi gerokai pasitikėsite.

Ir turbūt nieko keisto, kad šis automobilis nebus pats ekonomiškiausias draugas jūsų kelionėms. Norėdami važinėtis smagiau ir klausytis riaumojimo, turėsite susitaikyti, kad degalų sąnaudos gali kilstelėti ir virš 20 litrų 100 kilometrų (toks skaičius ekrane įsižiebė smarkiau spustelėjus greičio pedalą).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi