Eismas

2020.02.28 13:03

„Volkswagen“ pasiekė kompensacijų susitarimą su Vokietijos vartotojais

ELTA2020.02.28 13:03

Vokietijos automobilių milžinė „Volkswagen“ pasiekė kompensacijų susitarimą su vidaus vartotojų grupėmis, atstovaujančiomis vairuotojams, nusipirkusiems automobilius, įtrauktus į vadinamojo „dyzelgeito“ emisijų sukčiavimo skandalą, penktadienį pranešė teismas.

„Vartotojų teisių apsaugos grupė ir „Volkswagen“ pasiekė visapusišką susitarimą“, pirmąjį tokį, susijusį su kolektyviniu ieškiniu, sujungusiu apie 400 tūkst. dyzelinių automobilių vairuotojų, paskelbė Briunsviko aukštesnysis apygardos teismas, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai sužlugo tarp abiejų pusių vykusios derybos.

Vartotojų teisių apsaugos grupė VZBV paskelbė atskleisianti susitarimo detales 13 val. vietos laiku (14 val. Lietuvos laiku) vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Abi pusės anksčiau šį mėnesį viešai susipyko po to, kai jau buvo iš principo susiderėjusios dėl 830 mln. eurų išmokų Vokietijos dyzelinių automobilių vairuotojams.

„Volkswagen“ tuomet teigė, kad derybos žlugo dėl „neproporcingų“ išmokų reikalavimų iš VZBV advokatų. Tačiau vartotojų grupė sakė, kad papildomos lėšos yra būtinos, norint sukurti „skaidrią, patikimą ir saugią sistemą“ išmokų paskirstymui.

Ši kolektyvinio ieškinio byla sukėlė vieną stambiausių iššūkių bendrovei „Volkswagen“ nuo tada, kai įmonė 2015-aisiais prisipažino į 11 mln. automobilių visame pasaulyje įdiegusi programinę įrangą, sumažinusią automobilių taršą gamyklinių testų metu, tačiau automobiliai gatvėse aplinką teršdavo kur kas smarkiau, nei leistina.

Nors Amerikos dyzelinių automobilių vairuotojai jau galėjo pasinaudoti dosniomis supirkimo paslaugomis ir kompensacijomis, Vokietijos vairuotojai dar nesulaukė kompensacijų dėl skandalo poveikio, išplitusio ir į kitas automobilių gamybos bendroves.

Šalia 400 tūkst. dyzelinių automobilių vairuotojų kolektyvinėje byloje, kuriai vadovauja VZBV, bendrovei „Volkswagen“ atskirus ieškinius yra pateikę apie 70 tūkst. žmonių.

Iš bendrovės milijardus siekia prisiteisti ir investuotojai, bandydami susigrąžinti dalį pinigų, prarastų tuomet, kai, iškilus skandalui, itin smarkiai nusmuko bendrovės akcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.