Eismas

2020.02.28 13:13

Sostinėje dezinfekuojamas viešasis transportas, ypatingas dėmesys – autobusams iš oro uosto

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.02.28 13:13

Penktadienį patvirtinus informaciją apie tai, kad Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ praneša kruopščiai dezinfekuojančios viešąjį transportą, o ypač tuos autobusus, kurie važiuoja iš Vilniaus oro uosto.

Penktadienio rytą LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikino, kad ne tik specialios brigados dezinfekuoja autobusų salonus, bet ir patys viešojo transporto vairuotojai turi tai daryti. Į portalą LRT.lt kreipęsis vairuotojas tikino, kad vairuotojams ir šiaip trūksta laiko net papietauti, o tokios prevencinės priemonės atima laiko, vairuotojai esą turi skubėti.

Paklausus apie tai, ar visi vairuotojai gauna respiratorius ir kitas reikiamas priemones, ką dar ketvirtadienį skelbė Vilniaus savivaldybė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Viešojo transporto departamento vadovė Loreta Levulytė portalui LRT.lt sakė, kad kol kas nėra reikiamybės vairuotojams dėvėti respiratorius, tačiau visas kitas priemones vairuotojai gauna pamainos pradžioje.

„Šiuo metu visiems vairuotojams yra išdalintos servetėlės su nemažesne nei 60 proc. alkoholio koncentracija. Laikantis rekomendacijų, vairuotojai rankas turėtų valytis ne rečiau nei kartą per valandą. Vežėjų atstovai bendrauja su vairuotojais ir ragina rankas ir paviršius valyti dažniau. Taip pat nuo šiandien dalinamos vienkartinės pirštinės, taip siekiant, kad vairuotojai būtų dar labiau apsaugoti nuo kontakto su paviršiais, su keleiviais. Tačiau kol kas iš Visuomenės sveikatos centro apie respiratorių naudojimą informacijos nesame gavę“, – sakė L. Levulytė.

Specialistė teigė, kad vairuotojai gauna visas būtinas apsaugos ir prevencijos priemones. Maršruto pabaigoje autobusus ir troleibusus valo ir dezinfekuoja specialios brigados, kurios darbą atlieka tuo metu, kai vairuotojai ilsisi.

L. Levulytė prašo atkreipti dėmesį į tai, kad valymas ir dezinfekcija yra aktualūs visiems, ne tik vairuotojams, bet ir keleiviams, todėl ir pačius keleivius ragina viešajame transporte laikytis tvarkos.

„Mobilios valytojų brigados veikia ir galinėse maršrutų stotelėse. Jos pagal sudarytus maršrutus važinėja po galinius punktus ir dezinfekuoja transporto priemonių salonus dienos metu. Viešojo transporto priemonių švarai užtikrinti sostinėje taikomos keturios standartizuotos valymo rūšys: kasdienis, periodinis ir generalinis plovimai bei sėdynių plovimas. Kasdienio valymo metu kruopščiai išvalomos grindys, nuvalomi langų rėmai, kiti vidaus paviršiai. Naudojant valymo ir dezinfekavimo priemones kasdien nuvalomi visi paviršiai, skirti keleiviams laikytis – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai. Įprastai autobusai ir troleibusai kasdien būdavo valomi specialiu šarminiu valikliu, kuris turi dezinfekcinių savybių, bet dabar pasirinkti dar stipresnio dezinfekcinio poveikio valikliai, kurie naudojami ir medicinos įstaigose“, – LRT.lt raštu komentavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Specialistai tikina, kad ypatingas dėmesys skiriamas viešajam transportui, kuris vyksta į ir iš oro uosto.

„Nuo vasario 27 d. iš Vilniaus oro uosto važiuojančius autobusus dezinfekuoja mobili valytojų brigada. Kai autobusai įvažiuoja į teritoriją ir išleidžia keleivius, transporto priemonės operatyviai valomos ir į miesto pusę judančius keleivius jau pasitinka dezinfekuotos. Be to, oro uosto zonoje operatyviai planuojama įrengti patogesnę valymui vietą, jog dezinfekciją būtų galima atlikti dar atidžiau“, – komentuoja specialistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.