Eismas

2020.02.26 11:49

Trečiadienį į avariją patekęs policijos atstovas Matonis: jei ne saugos diržas, būčiau atsitrenkęs į stiklą

Trečiadienio ryte vietomis leduku apsitraukę keliai tapo išbandymu vairuotojams. Ypač slidu buvo ant tiltų ir viadukų. Sostinėje ryte ant viaduko, vedančio į A. Goštauto gatvę, šalia viena kitos įvyko kelios avarijos. Į vieną jų pateko Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Apie tai, kad ryte pateko į avariją, socialiniame tinkle pranešė jis pats. Anot R. Matonio, ši patirtis leido suprasti, kaip svarbu segėti saugos diržą. LRT.lt susisiekus su R. Matoniu, pareigūnas pasakojo, kad iš ryto situacija ant viaduko, vedančio į A. Goštauto gatvę, buvo sudėtinga.

„Jei ne saugos diržas, tai turbūt būčiau atsitrenkęs į priekinį stiklą“, – sakė jis.

Pareigūnas pasakojo, kad prieš 7 val. ryto jis važiavo „CityBee“ automobiliu. Jo teigimu, ant viaduko, vedančio į A. Goštauto gatvę, buvo visiškas ledas.

„Priekyje pamačiaus tris sustojusius automobilius. Pradėjau stabdyti, nors kai stabdžiau, jaučiau, kad slysta automobilis, bet trumpais staigiais judesiais sugebėjau automobilį sustabdyti. O po kiek laiko į galą atsitrenkė kitas automobilis. Kadangi iš viso 5 automobiliai buvo uždarę eismą, aš iš karto iškviečiau policiją, paklausiau, ar niekas nenukentėjo. Moteris iš vieno automobilio atrodė labai susijaudinusi, todėl teko su ja pabendrauti, tačiau viskas buvo gerai“, – trečiadienio įvykius pasakojo R. Matonis.

Pareigūnas tikino, kad automobiliai iš avarijos vietos galėjo būti patraukti kur kas greičiau, tačiau į R. Matonio automobilio galą atsitrenkusio „Volkswageno“ vairuotojas ne iš karto norėjo pripažinti savo kaltę.

„Žmogus gal pirmą kartą pateko į eismo įvykį. Sakė, jog jo draudikas jam liepė niekur nevažiuoti, todėl jis nesutiko patraukti savo automobilio. Dėl to susidarė gana didelė spūstis. Pasistatėm įspėjamuosius ženklus ir laukėm policijos“, – LRT.lt pasakojo R. Matonis.

Savo kailiu patyręs, ką reiškia sunkiai valdomas automobilis plikledžio metu, pareigūnas patarė visiems vairuotojams prieš pradedant kelionę tinkamai pasiruošti.

„Įvažiavus į kelią reikia pasižiūrėti, kokia yra kelio danga. Galima net pasibandyti truputį pastabdyti. O didžiausią dėmesį atkreipti derėtų į viadukų ir tiltų kelio dangą, nes šie kelio ruožai dažniausiai slidūs būna ilgesnį laiką“, – patarimais dalijosi R. Matonis.