Eismas

2020.02.25 10:00

Ekspertas apie žieminių padangų naudojimo trumpinimą: brūžinti asfaltą labai nelogiška

Šiltėjant žiemoms nerimsta kalbos apie žieminių padangų naudojimo laikotarpio trumpinimą. Susisiekimo ministerija žada, kad klausimas bus įtrauktas į artimiausio Eismo saugumo tarybos posėdžio darbotvarkę, tačiau eismo ekspertas Valdas Vilūnas tikina, kad šis klausimas turi būti vertinamas nuodugniai.

V. Vilūnas vertindamas Susisiekimo ministerijos svarstymus trumpinti žieminių padangų naudojimo terminą, sako, kad iš vienos pusės žieminės padangos gali apsaugoti net ir esant menkam slidumui, tačiau pastebi, jog pastaruoju metu sezoniškumas išnyko.

„Brūžinti asfaltą ir kelti triukšmą nelabai logiška“, – akcentuoja ekspertas.
Anot LRT RADIJO pašnekovo, vairuotojams būtų paprasčiausia patiems nuspręsti, kokias padangas rinktis, tačiau, kaip bebūtų, įstatymai reikalingi draudimo kompanijoms.

„Yra visokių patirties dalykų, kuriuos sunku suderinti „neįvilkus“ į taisykles, tačiau visi mato, kad antra žiema yra skysta ir žieminių padangų nereikia“, – pažymi V. Viliūnas.

Pirmadienį rytą buvo išplatintas Susisiekimo ministerijos pranešimas, kuriame teigiama, kad ministerija ketina svarstyti, ar trumpinti žieminių padangų naudojimo terminą.

„Ketinama įvertinti žieminių padangų naudojimo termino trumpinimo poreikį bei galimas to pasekmes ir grėsmes“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad ministro Jaroslavo Narkevičiaus iniciatyva klausimas bus įtrauktas į artimiausio Eismo saugumo tarybos posėdžio darbotvarkę.

Šiuo metu žiemines padangas, remiantis daugiamečiais orų stebėjimo rezultatais, būtina naudoti lapkričio–balandžio mėnesiais – šaltuoju metų laiku.