Naujienų srautas

Eismas2020.02.24 12:25

Naujovė keliuose: suomiški greičio matuokliai fiksuos lėtus vairuotojus, bauda sieks 100 eurų

LRT.lt 2020.02.24 12:25

Lietuvoje tęsiant kovą su greičio viršytojais, Suomija pradeda kovą su važiuojančiais per lėtai. Dalyje Suomijos kelių greičio matuokliai fiksuos ne tik važiuojančius per greitai arba per lėtai – naujausia įranga padės nustatyti atstumą tarp automobilių bei ar visi ekipažo nariai segi saugos diržus.

Apie naujuosius greičio matuoklius Suomijoje prabilta dar praėjusių metų pabaigoje, kuomet lapkričio mėnesį dalyje judriausių Suomijos kelių buvo išbandyta naujausia technika. Pranešama, kad greičio matuoklius padėjo suprojektuoti ir pagaminti Švedijos įmonė „Sensys Gatso Group“, rašo yle.fi.

Naujausi radarai gali fiksuoti transporto priemonės greitį, atstumą, o ir pažeidėjus radaras fiksuoja abiem kryptimis.

Įsitikinus naujųjų radarų patikimumu, Suomijos keliuose atsirado dar viena naujovė – baudos už per mažą greitį. Kadangi nauja įranga gali operatyviai užfiksuoti ne tik greičio viršijimo atvejus, bet ir važiuojančius per lėtai, tokia praktika bus taikoma judriausių kelių ruožuose.

Tokia žinia socialiniame tinkle pasidalijo Suomijos Kelių policijos saugaus eismo viršininkas Dennisas Pastersteinas. Įraše taip pat pridėta nuotrauka su ženklu iš kelių eismo taisyklių knygos, kuriame pavaizduotas skaičius mėlyname fone, reiškiantis minimalų greitį tame kelio ruože.

Tokie kelio ženklai neretai sutinkami Vakarų Europoje ir Skandinavijos šalyse, kur automagistralėse dėl inžinerinių sprendimų maksimalus leistinas greitis dažnai yra didesnis nei Lietuvoje.

Nors važiavimas kur kas mažesniu nei maksimalus leistinas greitis automagistralėse atrodo kiek neįprastas reiškinys, tačiau atvejų pasitaiko, o tai trikdo eismą ir gali sukelti avarinę situaciją, rašo verkkouutiset.fi.

Teigiama, kad naujieji radarai greitį pradės matuoti nuo 150 metrų, o pažeidėjo automobilis bus fotografuojamas likus 30 metrų iki stacionaraus matuoklio.

Numatoma, kad bauda už per mažą greitį kelyje sieks apie 100 eurų.

Parengė Paulius Vaitekėnas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi