Eismas

2020.02.23 14:28

Lenktyninių mašinų kūrėjas pristatė ateities miesto automobilį – tilps net siauriausioje stovėjimo vietoje

LRT.lt2020.02.23 14:28

Gordonas Murray yra vienas geriausių įprastų ir lenktyninių automobilių dizainerių, kuris kuria ne tik sportinius automobilius. Kiek anksčiau jis pristatė nelabai vykusius miesto automobilių modelius T25 ir jo elektrinę versiją T27, tačiau dabar dizaineris parodė patobulintą ateities miesto automobilį, rašo topgear.com

Abu modeliai turėjo tapti kompaktiškais, lengvais triviečiais automobiliukais, pagamintais, naudojant naujausią gamybos metodą – „iStream“. Tačiau netrukus viskas įtartinai nurimo ir nei T25, nei T27 taip ir nepasirodė rinkoje.

Visgi šiuo metu G. Murray, arba tiksliau, jo bendrovė, grįžo prie šio projekto. Nuotraukose parodytas visiškai naujas automobilis MOTIV – „Gordon Murray Design“, „Delta Motorsport“ ir „itMoves“ bendro darbo vaisius.

MOTIV yra autonominis, elektrinis vienvietis automobilis. Tačiau yra nedidelė problema, automobilyje nėra sumontuotos autonominio vairavimo technologijos, o ten, kur turėtų būti vairas, yra televizoriaus ekranas.

Iš esmės, naudodamos nebrangų aliuminį ir sudėtinį „iStream“ metodą, bendrovės GMD, „Delta“ ir „itMoves“ sukūrė bazinį automobilį – arba keturratį, jei jau vadinti daiktus savo vardais. Vėliau šios bendrovės planuoja pasiūlyti MOTIV „Mobility as a Service“ (MaaS) paslaugos teikėjui, kad šis pritaikytų automobilį autonominiam naudojimui. Greičiausiai, priklausomai nuo įstatyminės bazės, po to per 2-5 metus jis būtų paruoštas masinei gamybai.

Šiuo metu MOTIV komplektuojamas su 20 kW elektriniu varikliu, sujungtu su 17,3 kWh baterija. Tai leidžia tarp įkrovimų nuvažiuoti apie 100 km ir išvystyti maksimalų 65 km/val. greitį. Be baterijos automobilis sveria 450 kg, yra 1,6 m aukščio, 2,5 m. ilgio ir 1,3 m pločio. Gal verta užsiminti ir apie galinių ratų pavarą, bet ar tai svarbu, kai automobilis autonominis? Atkreipkite dėmesį į dureles – greičiausiai ateityje toks stilius taps madingas.

MOTIV, žinoma, skirtas susisiekimui mieste. GMD teigimu, platforma atitinka visus keleiviniams automobiliams keliamus saugumo reikalavimus ir gali būti pritaikyta komerciniams tikslams ar keleivių pervežimui.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.