Naujienų srautas

Eismas2020.02.21 16:05

Seime skinasi kelią naujas draudimas – savininkai gali netekti nenaudojamų automobilių

Parlamentaras Mykolas Majauskas LRT.lt panešė, kad Seime teikiamos įstatymo pataisos, kurios uždraustų kiemuose laikyti neregistruotas transporto priemones ar neturinčias techninės apžiūros.

Anot jo, jei įsigaliotų nauja tvarka, piktybiškai savo neekspoatuojamų automobilių iš kiemų nepatraukusių savininkų lauktų sankcijos – automobiliai būtų privalomai konfiskuoti.

„Viešosios tvarkos pareigūnai pastebi, kad kiemuose kartais būna net iki 20 proc. neeksploatuojamų automobilių, kurie užima parkavimui skirtas bendrojo naudojimo vietas. Skundų dėl tokių automobilių Vilniaus savivaldybė gauna apie 2,000, Kaunas – 600 per metus ir šis skaičius sparčiai auga“, – LRT.lt raštu komentavo M. Majauskas.

Tokią idėją džiugiai priima Vilniaus miesto savivaldybė, kurios atstovai jau laukia, kada įsigalios naujoji tvarka. Savivaldybės Administracijos veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas tikina, kad nusiskundimų Vilniaus valdžia sulaukia ne tik iš gyventojų, per 1,5 tūkst. pažeidimų užfiksuoja ir patys savivaldybės darbuotojai.

„Tokia pataisa yra labai gera ir naudinga. Matome didelę problemą su neeksploatuojamais automobiliais, tenka bendrauti su žmonėmis, išklausyti jų nusiskundimų, matyti įstatymų spragas, kurias Seimo narys šiuo projektu ir bando užkamšyti“, – sakė specialistas.

G. Leperskas tikina, kad tokia pataisa palies ir automobilių pardavėjus, kurie neretai iš užsienio įvežtais automobiliais užkemša daugiabučių kiemus.

„Tai yra problema, kad jie darydami verslą užima gyventojų automobiliams skirtas vietas. Jeigu jie daro verslą, turėtų susirasti kitą vietą“, – sakė jis.

Įsigaliojus naujai tvarkai, daugiabučių kiemų „valymas“ nuo neeksploatuojamų automobilių vyktų sklandžiau ir paprasčiau.

„Savivaldybė ir policija iki šiol tą darbą darė. Vairuotojai būdavo informuoti, kad jų automobilis, policijos nuomone, yra neeksploatuojamas ir savininkai būdavo įspėjami automobilį patraukti. Už pakartotinį nusižengimą savininkui būdavo skiriamos baudos. Tačiau šitas visas kelias buvo sudėtingas ir siūlomu įstatymo projektu dabar siūloma tą kelią sutrumpinti“, – LRT.lt pasakojo G. Leperskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi