Eismas

2020.02.20 17:47

Vilnių apraizgys nauji matuokliai, šie fiksuos ir kaups informaciją ne tik apie greičio mėgėjus

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.02.20 17:47

Sostinės valdžia kovai su greičio mėgėjais pasitelks dar vieną ginklą. Iki šių metų pabaigos Vilniuje planuojama įrengti daugiau nei 30 stacionarių pažeidimus fiksuosiančių įrenginių, kurie įamžins ne tik greičio viršytojus.

„Šiuo metu baigiami rengti pirkimo dokumentai pažeidimų fiksavimo įrangos viešojo pirkimo procedūroms ir artimiausiu metu Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje ketinama paskelbti apie pirkimą. Jei visos pirkimų procedūros pavyks sklandžiai, planuojama, kad greičio matuokliai mieste galėtų atsirasti paskutinį šių metų ketvirtį“, – LRT.lt pateiktame komentare rašo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovai.

Teigiama, kad naujieji greičio matuokliai ne tik fiksuos greitį, bet ir pažeidimus, taip pat kaups informaciją. Pranešama, kad naujieji matuokliai fiksuos tiek atvažiuojančius, tiek nuvažiuojančius automobilius, o vienu metu galės analizuoti kelių dešimčių automobilių duomenis.

„Įsigyti stacionarūs pažeidimų fiksavimo įrenginiai fiksuos ne tik greičio viršijimą, bet ir pažeidėjus, įvažiuojančius į sankryžą degant draudžiamam šviesoforo signalui arba naudojantis viešajam transportui skirta maršrutinio transporto juosta, kai to daryti nėra leidžiama. Pažeidimus šie įrenginiai fiksuos abiem kryptimis ir apims iki 6 eismo juostų. Visuose įrenginiuose bus įdiegta automatinė transporto priemonių registracijos numerių atpažinimo sistema (angl. ANPR – Automatic number plate recognition), galinti atpažinti pažeidimą padariusios transporto priemonės numerius bei nustatyti, kurios šalies valstybiniai registracijos numeriai yra užfiksuotoje pažeidimo nuotraukoje“, – komentavo savivaldybės atstovai.

Vilniaus valdžia tikina, kad pažeidimų fiksavimo įrenginiai bus naudojami ir srautams reguliuoti, ne tik pažeidėjams nustatyti.

„Pažeidimų fiksavimo įrenginiai taip pat galės rinkti statistinius duomenis apie transporto priemonių srautus ir vidutinius greičius gatvės kontroliuojamoje atkarpoje“, – teigia specialistai.

Savivaldybės atstovai nepraneša, kiek miestui atsisieis naujieji įrenginiai. Esą kainos paaiškės tik tada, kai bus gauti pasiūlymai ir pasirašytos sutartys su tiekėjais.

Apie planuojamą stacionarių greičio matuoklių plėtrą Vilniuje buvo prabilta dar praėjusių metų pabaigoje.

Teigiama, kad naujieji greičio matuokliai atsiras kone visose pagrindinėse sostinės gatvėse – Geležinio Vilko g., Ukmergės g., Savanorių pr., Oslo g., Kalvarijų, Antakalnio, Laisvės pr. ir kitose. Gatvių sąrašas sudaromas neatsitiktinai, o bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, kurie padeda įvertinti, kuriose sostinės gatvėse kelių eismo taisyklių pažeidimai yra dažniausi.

Sąrašas dar tikslinamas ir bus sudarytas iki kol įrenginiai bus pradėti montuoti Vilniaus gatvėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.