Eismas

2020.02.18 11:39

„Lietuvos geležinkeliai“ pernai suremontavo ir atnaujino 83 km geležinkelių

LRT.lt2020.02.18 11:39

„Lietuvos geležinkeliai“ per praėjusius metus suremontavo ir atnaujino daugiau kaip 83 km pagrindinių šalies geležinkelio kelių už 30,4 mln. Eur, o tai reiškia, kad buvo modernizuota net 30 proc. daugiau geležinkelio nei ankstesniais metais, kuomet buvo atnaujinta 58 km geležinkelio kelių, sakoma pranešime žiniasklaidai.

tūkst. km ilgio šalies geležinkelio tinklą. Tokio dydžio infrastruktūros tinklo darbai numatomi iš anksto, tiksliai skaičiuojant poreikį. Šiuo metu bendrovė vykdo ilgalaikio plano geležinkelio remonto darbus, kuriems per 2014–2024 metus yra numatyta skirti 247 mln. Eur. Už šiuos pinigus bus modernizuota arba pakeista 640 km geležinkelio ruožų – beveik trečdalis viso šalies geležinkelių tinklo.

„Geležinkelio infrastruktūros gerinimui kasmet skiriame reikšmingas lėšas. Nuosekliai vykdydami parengtą pagrindinių kelių remonto programą per artimiausius ketverius metus esame numatę kasmet investuoti po 40 mln. Eur ir už juos kiekvienais metais modernizuoti vidutiniškai po 80 km geležinkelio kelių“, – sako Karolis Sankovski, „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ generalinis direktorius.

Pagrindiniais geležinkelio remonto kriterijais išlieka kokybė ir optimalus transporto paslaugų užtikrinimas – kuo mažesnis krovinių ir keleivių eismo sutrikdymas, atliekant suplanuotus darbus. Tuo tikslu pasitelkiama moderniausia remonto technika, profesionalūs rangovai ir aukštos kompetencijos bendrovės specialistai.

Per pastaruosius metus geležinkelių tinkle maždaug 4 kartus sumažėjo greičio apribojimų, taip pat sumažinti automatikos, ryšių, kontaktinio tinklo ir elektros tiekimo gedimų skaičiai. Šie pokyčiai leidžia efektyviau vykdyti veiklą – didinti vidutinį traukinių greitį, eismo saugumą, kelti infrastruktūros vertę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.