Eismas

2020.02.15 15:27

Šiauliai kratosi bešeimininkių automobilių: dalis jau pažymėti įspėjamaisiais lipdukais

Nuo automobilių gausos pradėjo dusti ir Šiauliai, todėl nuspręsta atsikratyti kiemuose vietą užimančiomis apleistomis transporto priemonėmis. Dalis tokių automobilių jau pažymėti įspėjamaisiais lipdukais. Jei per dešimt dienų neatsiras savininkai, mašinos bus naikinamos.

„Informuojame savininką patraukti automobilį, o nepatraukus, bus pradėta administracinių nusižengimų teisena“, – sako savivaldybės specialistai, žymintys apleistus automobilius. Tokių Šiauliuose skaičiuojama keliasdešimt.

„Parkavimo vietų neturime ir vakarais, kai grįžtame, žinome, kokia problema yra pasistatyti. Automatiškai jeigu automobilis neeksploatuojamas, jo vieta turi būti metalo lauže arba utilizuojama“, – aiškina Šiaulių savivaldybės skyriaus vedėjas Linas Gadliauskas.

Jei per 10 dienų pavyks rasti savininką, jis bus įpareigotas savo turtu pasirūpinti. Jei ne – bus pradedama automobilio pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūra.

„Tokiu atveju, aišku, savivaldybė įgyja teisę šitą transporto priemonę patraukti, utilizuoti ar kitokiu būdu pašalinti“, – supažindina Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius.

Žinios. Šiauliai kratosi apleistų automobilių: jei neatsiras savininkai, jie bus naikinami

Apie 100 apleistų automobilių, nelaukdami, kol teismas juos pripažins bešeimininkiais, nuo praėjusių metų vasaros iš kiemų jau išvežė Vilniaus savivaldybė, per šimtą po įspėjimo žmonės susitvarkė patys.

Pagal nustatytą tvarką, nutemptų automobilių vairuotojai savo turtą galės susigrąžinti. Tik turės susimokėti iki 300 eurų galinčią siekti baudą ir dar beveik 50 eurų už nuvežimą.

„Mūsų variantas yra ekonomiškesnis, nes mes pasirinkome, kad automobilio nepatraukiame, o pradedame bešeimininkio turto procedūrą. Paprastai matote, kokio lygio automobiliai, tai išlaidos susijusios su automobilio nutempimu, įvertinimu, antstolio paslaugomi, būtų didesnės už pačią automobilio vertę“, – sako L. Gadliauskas.

Kol Šiauliuose iš kiemų bus išgabenti apleisti automobiliai, teks nemažai palaukti. Neseniai pradėtos procedūros gali užtrukti apie metus. Vilniaus ir Šiaulių pavyzdžiu ateityje ruošiasi pasekti ir kiti šalies miestai.

„Regitros“ duomenimis, per metus nurašoma keliasdešimt tūkstančių automobilių. Kiek lieka nenurašytų – neaišku, nes įstatymų reikalaujančių nebenaudojamas transporto priemones utilizuoti – nėra.