Eismas

2020.02.15 19:08

Liepkalnio sankryžoje vairuotojų laukia iššūkis – nuo gegužės nauji eismo draudimai ir ribojimai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.02.15 19:08

Rekonstrukcija Liepkalnio–Žirnių gatvių sankryžoje Vilniuje jau bando vairuotojų kantrybę, tačiau sostinės valdžia tikina, kad didieji iššūkiai dar prieš akis.

Nors į minėtąją sankryžą šią savaitę buvo sugrąžinta žalioji rodyklė, kuri turėtų bent kažkiek padidinti pralaidumą, tačiau dabar milžiniškos spūstys kyla dėl kelio darbų. Eismo juostos susiaurintos, vietomis sudėti atitvarai iš blokelių.

Socialiniuose tinkluose beveik kas dieną pasirodo vairuotojų pranešimai apie milžiniškas spūstis. Jos driekiasi ne tik piko metu, bet ir vidury dienos. Važiuojant apie 14 valandą, beveik visa Liepkalnio gatvė buvo nusėta automobiliais.

„Artimiausiu metu didelių eismo pokyčių Minsko, Liepkalnio pl. ir Žirnių g. sankryžoje nenusimato. Šiuo metu pagal patvirtintą darbų grafiką pradėti inžinerinių tinklų pertvarkos ir parengiamieji darbai pagrindiniams statybos darbams, palaipsniui bus susiaurinta tik vienos eismo juostos važiuojamoji dalis, ribojamas greitis, aptarnaujančio ir viešojo transporto maršrutai nesikeis“, – LRT.lt raštu komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Draudimai ir ribojimai prasidės gegužę

Tačiau netolimoje ateityje numatoma daugiau pokyčių sankryžoje ir jos prieigose. Vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe, esą jos vairuotojams prireiks iki pat darbų pabaigos 2021-ųjų trečiojo ketvirčio.

„Stengiamasi darbus organizuoti išvengiant pagrindinių eismo ribojimų sankryžoje. Planuojama, kad pagrindiniai eismo ribojimai ir draudimai sankryžoje prasidės gegužę ir truks iki statybos darbus pabaigos – 2021 m. rudenį. Drauge su rangovais pasirūpinome, kad sankryžos prieigose būtų įrengti informaciniai stendai, kurie praneša vairuotojams, atvažiuojantiems iš kitų miestų, pasirinkti Minsko kryptį A19 ir Nr. 06 kelių apylanką“, – apie pokyčius įspėjo savivaldybės atstovai.

Vilniaus valdžia ramina, kad vairuotojai nebus palikti nežinioje.

„Gyventojai ir vairuotojai apie eismo pokyčius bus informuoti iš anksto. Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų“, – rašoma portalui LRT.lt pateiktame komentare.

31 mln. eurų vertės rekonstrukcija vyks 3 metus

Dar projekto pradžioje 2019-ųjų rudenį Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos vadovas Povilas Poderskis įspėjo, kad kol vyks rekonstrukcija, eismo sąlygos rekonstruojamoje sankryžoje bus sudėtingos.

„Iš pradžių bus blogiau – pavyzdžiui, dėl darbų kažkiek komplikuosis eismas, atsiras spūsčių, nes šią sankryžą kasdien kerta maždaug 65 tūkst. transporto priemonių. Bet paskui visiems bus geriau – dviratininkams, pėstiesiems, viešojo transporto keleiviams, vairuotojams“, – tąkart tikino jis.

Pabaigus darbus, keturių eismo juostų daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių gatvės ir Minsko plento dalis atsidurs tunelyje, o virš jo bus įrengta reguliuojama Liepkalnio gatvės sankryža. Joje bus pastatytas daugiau kaip 23 m ilgio viadukas, atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas apšvietimas, viešojo transporto stotelės, atraminės sienutės, vandentiekio, lietaus nuotekų, telekomunikacijų, šviesoforų valdymo tinklai.

Daugiau nei 8 mln. eurų projektui skirs Vilniaus savivaldybė, dar 22 mln. – Vyriausybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.