Eismas

2020.02.14 09:32

Karbauskis dėl nulio promilių klausimo: priemones įgyvendiname tik įsitikinę jų efektyvumu

LRT.lt 2020.02.14 09:32

Visuomenėje prasidėjus diskusijai dėl 0 promilių ribos nustatymo asmenims, vairuojantiems transporto priemones, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Informatikos ir ryšių departamentą, prašydamas pateikti papildomus statistinius duomenis.

Kaip teigiama pranešime, prašoma pateikti duomenis, kiek neblaivūs (nuo 0 iki 0,4 promilių) asmenys padaro administracinių teisės pažeidimų vairuodami transporto priemones.

Taip pat kreipimesi domimasi, kiek efektyvus buvo ankstesnės kadencijos Seimo sprendimas 0 promilių tolerancijos ribą nustatyti taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, pavojinguosius krovinius vežančių transporto priemonių vairavimas, vairuotojams.

„Prasidėjus diskusijoms dėl 0 promilių tolerancijos ribų išplėtimo yra būtina žinoti, kiek efektyvūs anksčiau priimti sprendimai ir kokių rezultatų galime tikėtis. Dėl to yra būtini statistiniai duomenys, kuriuos ir paprašėme pateikti. (...) Gavę duomenis, vertinsime ir šitos priemonės efektyvumą“, – teigia LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Šių metų sausio 1 d. įsigaliojusiojo ir Administracinių nusižengimų kodekso ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtinta galimybė, asmeniui sutikus, naudoti naują administracinio poveikio priemonę – draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai. Tikimasi, kad jie taip pat prisidės prie eismo keliuose saugumo užtikrinimo.

LRT.lt primena, kad nors į valdžią atėję „valstiečiai“ žadėjo kovoti su alkoholio vartojimu, nulio promilių įstatymo taip ir nesiėmė. Dar 2018 metais „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis LRT.lt teigė, kad valdantieji neatsisako Vyriausybės programoje įrašytos iniciatyvos visiems vairuotojams taikyti nulio promilių alkoholio reikalavimą ir vylėsi, kad įstatymas bus priimtas dar šios kadencijos Seime. Tačiau kadencijai einant į pabaigą tokio įstatymo projekto – nė kvapo.

„Šitame Seime tikrai turėtų pavykti [priimti įstatymą], nes tikrai būtų ir opozicijoje tokių žmonių, kurie palaikytų“, – 2018 m. LRT.lt aiškino R. Karbauskis.

Dabar R. Karbauskis LRT.lt portalui teigė, kad patys valdantieji nulio promilių klausimo kelti neketina. Anot jo, toks svarstymas įmanomas tuomet, jei kreiptųsi Vidaus reikalų ministerija, įvertinusi, kad nulio promilių taisyklė duotų realų rezultatą. Tam esą reikalinga ir policijos iniciatyva.

„Toks siūlymas gali sulaukti nemažo Seimo narių palaikymo, tačiau inicijuoti tai turėtų ne Seimo nariai, o atitinkamų institucijų pareigūnai“, – kiek anksčiau portalui sakė „valstiečių“ lyderis.