Eismas

2020.02.14 08:44

Kentukyje etanolį vežęs traukinys nulėkė nuo bėgių ir užsidegė

BNS2020.02.14 08:44

Kentukio valstijos rytuose dešimtis cisternų su etanoliu vežęs traukinys ketvirtadienį ryte nulėkė nuo bėgių dėl akmenų griūties ir užsidegė, pranešė tarnybos.

Du geležinkelių bendrovės CSX mašinistai trumpam buvo įstrigę degančiame lokomotyve, atsidūrusiame ant upės kranto. Galiausiai vyrams pavyko ištrūkti; jie buvo evakuoti kateriu atplaukusių ugniagesių. Traukinio įgulos nariai buvo lengvai sužeisti ir buvo nugabenti į ligoninę, nurodė pareigūnai.

Pranešimų apie kitus nukentėjusius asmenis nebuvo.

CSX pranešėime sakoma, kad traukinys nuvirto į Didžiąją Smėlingąją upę apie 7 val. vietos laiku dėl bėgius užvertusios akmenų griūties. Avarija įvyko Drafine, Paiko apygardos gyvenvietėje, maždaug už 255 km į pietryčius nuo Leksingtono miesto.

Vaizdo įraše iš įvykio vietos matyti gaisras, kilęs netoli namų esančiame miške.

Per „Twitter“ paskelbtame CSX pranešime sakoma, kad sąstate buvo 96 spirito cisternos ir du akmenų prikrauti vagonai. Nuo bėgių nulėkė penki vagonai, įskaitant keturias etanolio cisternas.

Per incidentą užsiliepsnojo lokomotyvas ir kiti vagonai.

Praėjus keturioms valandoms liepsnos dar nebuvo numalšintas. Kentukio policijos atstovas Williamas Petry (Viljamas Petris) sakė, kad tarnybos tiksliai nežino, ar gaisrą kursto lokomotyvo dyzelinas, ar išsiliejęs etanolis. Vis dėlto tarnybos nusprendė leisti gaisrui pasibaigti savaime, nes jis nekelia pavojaus žmonėms.

„Laimei, traukinys važiavo nelabai greitai, todėl išvengėme didelės nelaimės“, – pažymėjo W. Petry.

Tarnybos sustabdė vandens Didžiosios Smėlėtosios upės vandens naudojimą toje vietoje, kol bus ištirta, ar jis nėra užterštas, nurodė Kentukio energetikos ir aplinkos kabinetas.

Šalimais esantys namai per incidentą retai apgyventoje teritorijoje nenukentėjo, o trumpam evakuotiems gyventojams buvo leista sugrįžti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt