Eismas

2020.02.12 17:32

Kovai su „trikojais“ dviratį pasitelkęs Nerijus: darome tai, ko nesugeba policija

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, Jovita Gaižauskaitė, LRT.lt2020.02.12 17:32

Lietuvos keliuose pasirodę vadinamieji „trikojai“ greičio matuokliai ne tik įvarė siaubą vairuotojams. LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika pripažino, kad vairuotojai važiuoja kur kas drausmingiau.

„Manome, kad Klaipėdos miestas tapo šiek tiek saugesnis. Iš ne vieno vairuotojo išgirdome, kad mūsų vykdoma greičio kontrolė davė rezultatų, vairuotojai pradėjo rinktis kur kas saugesnį važiavimo greitį. Jeigu anksčiau Klaipėdos gatvėmis vairuotojai važinėdavo 70 km/val. greičiu, tai dabar greitis sumažėjo iki 50 km/val.“, – pasakojo M. Džermeika.

Tačiau mieste pasitaiko ir tokių „geradarių“, kurie apie matuoklį įspėja savadarbiu ženklu. Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukos su ant dviračio primontuotu savadarbiu įspėjamuoju ženklu. Policija teigia, kad situacija jiems yra žinoma, tačiau tokius „geradarių“ veiksmus vertina su šypsena.

„Nepasakyčiau, kad jie kovoja, jie daro reklamą sau arba mums. O būdų yra įvairių, vienas jų – savadarbiai stendai, kuriuose parašyta, kur stovi „trikojis“. Tokie stendai prikabinami prie dviračių, kurie statomi įvairiose vietose, pažymint, kur stovi „trikojis“. Yra ir kitokių būdų. Teko matyti letėjimo juostoje sustojusį automobilį, kurio vairuotojas atidarė bagažinės dangtį ir išskleidė plakatą su įspėjimu apie greičio matuoklį. Mes tik perspėjame, kad tokių stendų statyti negalima pažeidžiant kelių eismo taisykles. Jei taisyklės bus pažeistos, mes į tai reaguosime ir bausime“, – teigė pareigūnas.

Baudų gali sulaukti ir „geradariai“ su dviračiais.

„Magistraliniame kelyje vaikinas vedėsi dviratį nedevėdamas šviesą atspindinčios liemenės. Už tai jis buvo nubaustas“, – pridūrė Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas.

Klaipėdietis: greitį padeda sumažinti ženklai, o ne „trikojai“

Dviračius su įspėjamaisiais ženklais apie trikojus Klaipėdoje statantis Nerijus tikina norintis atkreipti vairuotojų dėmesį ir padaryti tai, ko nepadaro policija.

„Jeigu pareigūnai patys nestato įspėjamųjų ženklų, juos stengiamės pastatyti mes. Jeigu norima tame ruože, kur stove „trikojis“ sumažinti avaringumą, tokiu atveju labiau padėtų įspėjamieji ženklai. Trikojo niekas nemato, blykstės tik žybsi, žmonės moka baudas. Greitis tame ruože tikrai nėra sumažinamas, jei tame ruože nėra ženklo“, – pasakojo klaipėdietis.

Per dieną užfiksuoja iki 100 pažeidėjų

Nors vairuotojams kartais atrodo, kad „trikojais“ matuokliais nusėti visi Klaipėdos keliai, tačiau pareigūnai tvirtina, kad taip tikrai nėra.

„Iš tiesų yra naudojami 4 tokio tipo greičio matuokliai. Priklausomai nuo vietos ir oro sąlygų, greičio matuoklis per dieną užfiksuoja iki 100 pažeidimų. Dažniausiai pažeidėjai greitį viršija 10–20 km/val.“, – sakė Klaipėdos kelių patrulių kuopos vadas Artūras Freitikas.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt