Eismas

2020.02.11 16:45

Šiaulių gyventojai tapo verslininko įkaitais – užtvėrė gatvę ir reikalauja sumokėti už įvažiavimą bei išvažiavimą

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.11 16:45

Šiaulių pakraštyje esančios vietovės gyventojai skundžiasi tapę prestižinio kvartalo įkaitais. Esą vienas verslininkas, nusipirkęs dalį gatvės, joje pastatė užtvarą ir reikalauja kaskart susimokėti už teisę važiuoti. Susitarti su verslininku negalintys gyventojai sako nesulaukiantys jokios pagalbos.

Prieš kelerius metus Šiaulių pašonėje prestižiniu laikomame kvartale sklypus nusipirkę žmonės nė nenumanė, kad teisę patekti į savo namus teks ginti teismuose. Pasirodo vienintelis keliukas, vedantis į jų namus, yra privatus. Pastatęs užtvarą jo savininkas pradėjo imti mokestį už pravažiavimą.

„Šio sklypo savininkas sako: mokėkite – pravažiuosite ir tiek. Tai vienkartinis užkardos pakėlimas yra 2 eurai. Nori įvažiuoti – 2 eurai, nori išvažiuoti – vėl 2 eurai“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja moteris, gyvenanti šioje gatvėje.

Gyventojai sako, kad ateityje užtvarų gali atsirasti daugiau. Panašių grasina įrengti ir kiti verslininkai.

„Gali būti ir tik įvažiavus, ir galiausiai, kuris laukia mūsų kovo pradžioje, tai yra Malūno parko užkarda“, – supažindina ji.

Šalia užtvaro nurodytu telefonu verslininkas nebeatsiliepia. Anksčiau žiniasklaidai yra sakęs, kad užtvarą savo sklype įrengęs, nes gyventojai elgęsi įžūliai. Siūlė ir jam priklausantį keliuką parduoti.

Gyventojai tikina kreipęsi į įvairias institucijas, miesto ir rajono valdininkus, tačiau pagalbos nesulaukė.

Šiaulių rajono savivaldybė tikina, kad 2008-aisiais, detaliuoju planu suformavus gyvenamųjų namų kvartalą, buvo numatyti ir kelio servitutai.

„Registruodami ar kažkur kažkas neužregistravo, ar nepilnai geodezininkai parodė, kažkokia yra įvykusi klaida“, – mano Šiaulių rajono savivaldybės skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė.

Iš detaliojo plano matyti, kad gyventojai į savo namus gali patekti tik privačia Neries gatvės atkarpa, tačiau servitutas iki šiol neįregistruotas.

Viešąjį interesą ginti ėmėsi prokuratūra. Teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sklypo savininką įpareigojo atidaryti užtvarą. Tad jau kurį laiką gyventojai į savo namus gali patekti laisvai.

„Teismo paprasčiausiai prašome įvykdyti tai, kas yra numatyta detaliajame plane. Tai yra kad tam keliui būtų nustatyti servitutai, kad žmonės galėtų tuo keliu naudotis, važiuoti transporto priemonėmis bei vaikščioti pėstieji“, – dėsto prokuroras Donatas Micevičius.

Pasak prokuratūros, toks atvejis – ne pirmas. Esą kuriantis naujoms gyvenvietėms tokių situacijų pasitaiko dažnai, tačiau iki šiol bent jau Šiaulių apylinkėse panašius ginčus pavyko išspręsti taikos sutartimis. Sprendimą dėl Žaliūkių kaimo teismas turėtų priimti per kelis mėnesius.

Verslininko idėja: kaimynus nuo namų atitvėrė užkardu, už kurio pakėlimą – atsiskaitymas žetonais
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.