Eismas

2020.02.11 08:53

Narkevičius apie delsimą grąžinti žaliąsias rodykles: savivaldybės tuo naudojasi

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius LRT RADIJUI tvirtina, kad žaliosios rodyklės yra savivaldybių atsakomybė. Jo aiškinimu, savivaldybėms nebūtina laukti atsakymų iš Transporto kompetencijų agentūros – žaliąsias rodykles galima grąžinti jau dabar.

Sausio 1-ąją Lietuvoje neliko žaliųjų rodyklių, tačiau, kilus vairuotojų nepasitenkinimui, nuspręsta viską vertinti iš naujo. Paklaustas, kodėl prabėgus daugiau nei mėnesiui žaliosios rodyklės nėra grąžintos į sostinės gatves, J. Narkevičius akcentuoja, jog kelių eismą reguliuoja savivaldybės, o ministerija iš savo pusės padarė viską, ką galėjo.

„Vyriausybės nutarimas dėl žaliųjų rodyklių nuėmimo buvo priimtas 2014-aisiais. Savivaldybės turėjo penkerius metus pasiruošti. [...] Iki Naujųjų metų nė viena iš jų nepareiškė abejonių, kad nutarimas būtų pakeistas. Po Naujųjų metų iškilo problema ir mes ėmėmės sprendimų, kad pakeistume nutarimą, sudarytume galimybę savivaldybėms atstatyti žaliąsias rodykles ten, kur yra būtinybė“, – aiškina ministras.

J. Narkevičiaus tikinimu, savivaldybės gali nelaukti agentūrų vertinimo ir atstatyti žaliąsias rodykles jau dabar. „Kai kurios savivaldybės tuo naudojasi“, – priduria ministras.

Jo manymu, ten, kur nėra galimybių kitoms eismo reguliavimo alternatyvoms, žaliosios rodyklės turėtų būti grąžinamos.