Naujienų srautas

Eismas2020.02.10 20:52

Vilniuje nuo krentančio stulpo nukentėjęs vyras iš mero sulaukė vaisių indo, tačiau nori aiškumo

Vilniuje ant režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus nukritus stulpui vyras sako, kad kaltieji turėtų atsakyti, dėl to tariasi su advokatu. Jis tikina iš savivaldybės nesulaukęs atsiprašymo, paaiškinimų, ko imamasi po nelaimės.

Savivaldybė pripažįsta, kad kalta ji pati ir jos įmonė „Viešasis transportas“, kuri stulpų būklei skyrė per mažai dėmesio. Po šios nelaimės stulpai tikrinami ir keičiami. Trečdalis jų - daugiau nei 40 metų senumo.

Režisierius Augustas Gornatkevičius juda sunkiai. Vyrui teko 10 dienų praleisti ligoninėje po to, kai pakeliui namo ant jo užgriuvo stulpas.

„Man užsidegė žalia, aš nieko neįtardamas žengiau į perėją ir iš kitos gatvės pusės visu ilgiu krito stulpas. Pačio smūgio neatsimenu tikrai“, – sako nukentėjęs vyras.

Prakirsta galva, atviras šlaunikaulio lūžis, nubrozdinimai - tai tik keli sužeidimai, kuriuos patyrė Gornatkevičius. Išėjus iš ligoninės lauks reabilitacija ir ilgi mėnesiai, mokantis vaikščioti su ramentais, o kaltų, anot jo, nėra.

„Gavau vaisių indą nuo mero, bet (juokiasi) negirdėjau nei kas daroma su šia problema, nei kas atsakingas galų gale, tai šita tyla ir keistas nereagavimas ir bandymas nutylėti keistai atrodo ir žmonės klausinėja - kas atsakingas. Aš nežinau“, – sako vilnietis.

Stulpas sausio gale nuvirto ant važiuojamosios kelio dalies Kauno gatvėje, šalia kultūros baro „Kablys.

Vyras su advokatu tariasi, ką daryti toliau, ar dėl atsakomybės kreiptis į teismą.

Savivaldybės administracijos direktorius sako, kad prisiima atsakomybę - jų įmonė „Viešasis transportas“ stulpų būklei skyrė per mažai dėmesio ir pinigų.

„Kaltinti galima daug ką, bet pagrinde atakomybė už tinklą – „Viešasis transportas“, kita vertus, nuo įvykių esame apsidraudę, žiūrėsim, kaip galėtume atlyginti žalą. Kita vertus, „Viešasis transportas“ - mūsų įmonė, tai kaltė ir mūsų kaip akcininkų“, – teigia Povilas Poderskis.

Avarinės būklės stulpų - tikrai ne vienas nukritęs. Po nelaimės savivaldybei pradėjus tikrinimus, aiškėja, kad trečdalis stulpų statyti daugiau nei prieš 40 metų, dalį būtina keisti.

Savivaldybė tikisi stulpus baigti tikrinti per kelias savaites, senus pakeisti per kelis mėnesius.

Panorama. Mokiniams Klaipėdoje – propagandinis išbandymas: pamokos metu mokytoja gailėjosi sugriuvusios Sovietų Sąjungos ir gyrė Putiną
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi