Eismas

2020.02.10 06:51

Netikėtai užklupęs sniegas sunkina eismo sąlygas: pranešama apie pasipylusias avarijas

atnaujinta 09.35
BNS, LRT.lt2020.02.10 06:51

Pirmadienio rytą dėl slidžių kelių pasipylė avarijos, o stiprus vėjas ant kelio vertė medžius.

Socialiniame tinkle pasirodė nuotraukos su grupės narių perspėjimais būti atsargiems. Vienas iš narių pranešė, kad kelyje Vilnius–Kaunas įvyko avarija ir įkėlė nuotrauką, kurioje matoma, kad eismo sąlygos kelyje – itin sudėtingos – gausiai sninga ir yra slidu.

Avarijos nusėjo greitkelį Vilnius–Kaunas. Netoli nusukimo į Kaišiadoris, nuo kelio nuslydo vilkikas. Sunkiasvorės transporto priemonės puspriekabė liko važiuojamojoje kelio dalyje, o priekinė vilkiko dalis ir kabina atsidūrė griovyje.

Apie tai socialiniame tinkle paskelbęs pranešėjas pridūrė, jog už 3 km nuo tos vietos, kur nuo kelio nuslydo vilkikas, įvyko ir kita avarija. Jos metu susidūrė du lengvieji automobiliai. Pranešėjas rašė, kad eismo sąlygos sudėtingos ir paragino vairuotojus laikytis saugaus atstumo ir nelėkti.

Kitas narys perpėjo, kad Vilniuje, Gurių g. Miško plente ant kelio yra parvirtęs medis.

Kaip teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žilinskė, nuo 7.15 val. iki 8.15 val. Lietuvos keliuose užfiksuota 10 avarijų. Jos fiksuotos Klaipėdos, Vilniaus, Kauno rajonuose.

Kaip teigia D. Žilinskė, šiuose įvykiuose yra nukentėjusių asmenų, tačiau smarkių sužalojimų jie nepatyrė. Ar visos šios avarijos visos kilo dėl eismo sąlygų specialistė negalėjo pasakyti.

Ji priminė, kad sningant reikia vairuoti atsakingai, laikytis saugaus atstumo vairuotojams, važiuoti tik saugiu greičiu. Taip pat reiktų pasisaugoti ir pėstiesiems.

Slidūs keliai

9 valandos duomenimis, Anykščių, Molėtų ir Vilniaus rajonuose eismo sąlygas sunkina plikledis.

Rytų, šiaurės rytų, pietų ir vidurio Lietuvoje kelių dangos slidžios, vietomis su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis.

Šiuose keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai. Pasak kelininkų, situacija gerėja, tačiau vairuotojai turėtų būti atidūs ir neskubėti.

Vakariniuose šalies rajonuose kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.

Utenos apskrityje sninga, Telšių, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Vilniaus ir Alytaus apskrityse lyja. Likusioje šalies dalyje – be kritulių.

Oro temperatūra siekia nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.