Naujienų srautas

Eismas2020.02.06 15:02

Dėl žaliųjų rodyklių grąžinimo oficialiai kreipėsi tik vienas miestas, kiti jas grąžino savavališkai

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.02.06 15:02

Vilniaus miesto savivaldybė praėjusią savaitę Transporto kompetencijų agentūrai (TKA) pateikė informaciją apie pėsčiųjų, dviračių, automobilių ir sunkiasvorių transporto priemonių eismo srautus kiekvienoje sankryžoje, kurioje norima grąžinti „žaliąsias rodykles“.

TKA Transporto paslaugų skyriaus vadovas Evaldas Morkūnas Eltai teigė, kad išvados savivaldybei bus teikiamos artimiausiu metu.

„Artimiausiu metu jau pradėsime teikti išvadas Vilniaus savivaldybei. (...) Nuolatos vyksta bendravimas, darbas, derinimas. Gavome duomenimis, dirbame, duomenų kiekis yra didelis, tai trunka laiko jį apdoroti, bet artimiausiu metu tikrai pradėsime teikti išvadas savivaldybei“, – Eltai sakė E. Morkūnas.

Pasak jo, kol kas tik Vilnius oficialiai kreipėsi į TKA dėl „žalių rodyklių“ sankryžose grąžinimo vertinimo. Prie jo turėtų prisijungti ir Palanga.

„Kai kiti stačia galva skuba, daro kažkokius sprendimus, priiminėja patys, Vilnius yra teigiamas pavyzdys kitiems, kad reikia viską šalta galva daryti, sulaukti išvadų, daryti gerus sprendimus, bet nepulti stačia galva į šią situaciją. Kai kurie miestai pasikabino rodykles, bet į mus nesikreipė. Oficialiai kol kas yra Vilnius, ir greičiausiai bus antras miestas Palanga, kurie kreipėsi į mus pagal oficialią tvarką“, – teigė E. Morkūnas.

Kaip Vilniaus miesto savivaldybė nurodė Eltai, sostinėje po galutinio sprendimo lenteles su žalia rodykle ties raudonu šviesoforo signalu planuojama grąžinti per 3-5 darbo dienos nuo jo paskelbimo.
ELTA primena, kad nuo šių metų sausio šalies sankryžose neliko vadinamųjų „žalių rodyklių“, tačiau, kilus visuomenės pasipiktinimui, Vyriausybė sausio 8 dieną pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui jas tam tikrose vietose grąžinti. Dėl šviesoforo įrengimo taisyklių buvo priimtas susisiekimo ministro įsakymas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi