Eismas

2020.02.06 12:34

Sniegas vairuotojus užklupo netikėtai – pasipylė avarijos, sužalotas ne vienas žmogus

LRT.lt2020.02.06 12:34

Į Lietuvą sugrįžę žiemiški orai tapo išbandymu vairuotojams. Ketvirtadienio naktį paspaudus šaltukui, o ryte pasirodžius sniegui keliuose pasipylė avarijos, per kurias ne tik dužo transporto priemonės, bet ir nukentėjo žmonės.

Nors dar trečiadienį kelininkai vairuotojus įspėjo apie užklupsiančius gausius kritulius, tačiau dalis vairuotojų į kelius išvažiavo neįvertinę situacijos.

Bene skaudžiausia avarija ryte įvyko kelyje Vilnius–Šalčininkai. Čia apie 8 valandą ryto susidūrė keleivinis mikroautobusas ir lengvasis automobilis „Volkswagen“. Pareigūnai praneša, kad per avariją sužaloti 6 žmonės.

Dar viena avarija įvyko Minsko plente, netoli Skaidiškių. Tokia informacija pasidalijo Vilniuje populiarios feisbuko grupės narys. Esant šlapiai ir provėžuotai kelio dangai čia susidūrė du lengvieji automobiliai. Preliminariais duomenimis, per eismo įvykį sudaužytos tik transporto priemonės, žmonės nenukentėjo.

Daug rūpesčių vairuotojams sukėlė avarija Lazdynų tilto prieigose. Nors automobiliai susidūrė nelabai smarkiai, tačiau jie apsunkino eismą ir Tūkstantmečio gatvės link pradėjo formuotis spūstis, apie tai pranešė socialinių tinklų vartotojai.

Artimiausiomis naktimis prognozuojama minusinė temperatūra, o dienomis termometro stulpeliai vangiai perlips nulio laipsnių padalą. Kelininkai įspėja vairuotojus, jog tokie orų pokyčiai eismo sąlygas paverčia sudėtingomis. Naktį keliai gali apsitraukti leduku, o paryčiais gali pažirti snaigės.

Specialistai įspėja, kad dėl galimai slidžios kelio dangos, vairuotojai turėtų laikytis 3 kartus didesnio saugaus atstumo nei vasarą. Taip pat vengti staigių manevrų, ir be abejo, laikytis saugaus greičio, kuris vietomis turėtų būti mažesnis nei leistinas greitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.