Eismas

2020.02.05 19:34

„Hyundai“ pristatė parkavimo sistemą – vairuotojui net nereikės sėdėti automobilyje

LRT.lt2020.02.05 19:34

Praūžęs amerikietiškojo futbolo čempionato finalas „Super Bowl“ tapo galimybe pasirodyti ne tik geriausiems atletams, bet ir automobilių gamintojams. „Hyundai“ renginio proga nusprendė visus nustebinti nauja parkavimo sistema, kuri padeda pastatyti automobilį, vairuotojui net nebūnant šio viduje.

Naujoji „Hyundai Sonata“ yra vienas laukiamiausių automobilių rinkoje šiais metais. Viena iš įdomybių, kurią turės „Sonata N-Line“ – nuotolinio parkavimo įrenginys „smaht pahk“.

Ši sistema leidžia pastatyti automobilį net pačiose anksčiausiose vietose. Vairuotojui net nereikia sėdėti prie vairo, automobilis viską atlieka pats. Tačiau šią įrangą išbandę automobilių ekspertai liko kiek nusivylę – sistema neveikia taip gerai, kaip teigia „Hyundai“.

Yra du būdai, kaip naudoti nuotolinio parkavimo sistemą. Pirmasis – prieš išlipant iš automobilio prietaisų skydelyje paspausti šiai funkcijai skirtą mygtuką. Antrasis – jei esate ne automobilyje, tuomet reikia užvesti automobilį raktelio pagalba. Atlikus šiuos veiksmus, automobilį bus galima parkuoti pultelio pagalba, spaudžiant mygtukus „į priekį“ ir „atgal“.

Pristatydamas naująją parkavimo sistemą, gamintojas teigė, kad jei nuotolinio parkavimo metu automobilio kelyje pasitaikys kliūtis, jis sustos. Tačiau ekspertai įsitikino, kad taip atsitinka ne visada, ir kartais automobilis aptinka kliūtį per vėlai. Tiesa, sistema automobilį šiek tiek pasuka vairą, jei šone aptinka kliūtį, tačiau dažniausiai ji tiesiog leidžia automobiliui judėti pirmyn arba atgal, o tai šiek tiek primena „Tesla“ pristatytą „Smart Summon“ funkciją.

Naujoji „Sonata“ kainuos nuo 22 tūkst. eurų, tačiau norintiems automobilyje nuotolinės parkavimo sistemos, teks pakloti mažiausiai 31 tūkst. eurų.

Parengė Paulius Vaitekėnas