Eismas

2020.02.05 15:28

Seime kurpiamas įstatymas prieš KET pažeidėjus – nutempti automobilius galės ne tik policija

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.02.05 15:28

Ne tik didžiųjų miestų savivaldybės, bet ir Seimo nariai stoja piestu prieš neleistinoje vietoje automobilius paliekančius pažeidėjus. Parlamente pateikta įstatymo pataisa, kuria siekiama leisti ne tik policijai, bet ir savivaldybių pareigūnams priverstinai nuvežti pažeidėjų automobilius.

Įstatymo projektą pasirašė trys Seimo nariai – konservatorius Mykolas Majauskas, liberalas Gintaras Vaičekauskas ir „valstietis“ Gediminas Vasiliauskas. Vienas projekto iniciatorių M. Majauskas LRT.lt sakė, kad toks pokytis padėtų nuo policijos pečių nuimti papildomą krūvį, kuris dabar tenka vykstant į iškvietimus, susijusius su ne vietoje pastatytais automobiliais.

„Pagal šiandien galiojančius teisės aktus, tiek policija, tiek savivaldybės pareigūnai turi teisę išrašyti pažeidimo protokolą ir pradėti tyrimą. Tačiau priversti nutempti transporto priemonę teisę turi tik policija. Pakeitus įstatymą, galimybė priverstinai nutempti transporto priemonę atsirastų ir savivaldybės pareigūnams. Tokiu atveju, savivaldybės pareigūnai galėtų nutempti automobilius, kurie pažeidė kelių eismo taisykles, nurodančias, kad toje vietoje transporto priemonė negali sustoti ir stovėti. Yra konkretūs atvejai kada bus galima nutempti automobilį ir kas galės jį nutempti“, – pasakojo M. Majauskas.

Anot Seimo nario, įstatymo pakeitimas įneštų daugiau sklandumo, siekiant pažaboti piktybinius Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, neretai savo automobilius paliekančius, kur papuola. M. Majauskas pabrėžė, kad didžiausias dėmesys kreipiamas į tų pažeidėjų automobilius, kurie blokuoja pėsčiųjų perėjas ar kitaip sunkina eismą. Esą priverstinai tempti automobilius iš sausakimšų daugiabučių kiemų neketinama.

„Automobilius iš daugiabučių kiemų būtų galima tempti dieną naktį, tačiau tikslas ne toks“, – teigė projekto autorius.

M. Majauskas nemano, kad įstatymo pakeitimas sukels papildomų rūpesčių nutemptų automobilių savininkams.

„Įstatyme jau dabar yra reikalavimas nuvilkus automobilį informuoti savininką. Ta nuostata nekeičiama ir savininką savivaldybė turėtų informuoti, kaip dabar tai turi daryti policija. Be to, visa informacija apie pažeidimus yra suvedama į administracinių nusižengimų registrą, kuriame dirba tiek policija, tiek savivaldybės“, – ramino politikas.

Įstatymo projekto autorius sako, kad palaikymo sulaukė tiek iš policijos pareigūnų, tiek iš didmiesčių savivaldybių. Seime taip pat tikimasi gausaus palaikymo, nes projektą pateikė skirtingų partijų, priklausančių tiek valdantiesiems, tiek opozicijai, atstovai.

„Žmonės dažniausiai žiūri į savivaldybę, nes ji yra arčiau žmogaus. Kai savivaldybė savo rankose neturi įrankio problemai spręsti, tada gaunasi, kad miesto valdžia turi kreiptis į kitas institucijas. Taip išeina, kad savivaldybė yra priklausoma nuo kitų. Mes siekiame, kad turėtumėm teisę patys spręsti problemas mieste ir operatyviau reaguoti į problemas“, – pateiktam įstatymo projektui pritarimą reiškė Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis.

Dar sausio pabaigoje Vilniuje savivaldybės ir policijos pareigūnai surengė akciją, kurios metu buvo priverstinai nutempti neleistinoje vietoje palikti automobiliai. Tąkart Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas socialiniame tinkle pranešė, kad baudos ir įspėjimai nebeveikia, todėl piktybinių pažeidėjų automobiliai nutempiami jėga.

„Daugėliškio g. pareigūnai užfiksavo 14 KET pažeidimų, 11 automobilių nuvežė į aikštelę, esančią Minsko plente. Visas procesas nuo užfiksavimo iki išvežimo trunka apie 30 min, tad laiko prasme tobulėti dar yra kur. Tokiam pažeidėjui ne vietoje pastatytas automobilis kainuos ne tik standartinius 15 eurų, bet papildomai 75 eurus už nuvežimą ir 15 eurų (para) už saugojimą aikštelėje. Tokiu atveju KET pažeidimas vietoje įprastų 15 eurų atsieina mažiausiai 105 eurų, o dar prisideda galvos skausmas dėl automobilio atsiėmimo“, – akcijos rezultatais sausio pabaigoje dalijosi A. Bužinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.