Eismas

2020.01.31 13:55

Penktadieninis vairuotojų košmaras – nutempti netoli prekybos centro ne vietoje palikti automobiliai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.01.31 13:55

Penktadienis tapo ne vietoje paliktų automobilių savininkų košmaru. Policija su Vilniaus savivaldybės atstovais pratęsė akciją ir kelių eismo taisyklių pažeidėjų automobilius išgabeno į saugojamą stovėjimo aikštelę.

Vienam LRT.lt skaitytojui pavyko užfiksuoti, kaip dirba tarnybos. Greta prekybos centro „Ozas“ zujo ne tik avarinės tarnybos tralai, bet ir keltuvai. Pradžioje automobilių ratai buvo pritvirtinami metaliniais stabilizatoriais, o tada transporto priemonės užkeltos ant tralo ir išvežamos į saugojamą aikštelę. Darbas vyko operatyviai, buvo daroma taip, kad pažeidėjo automobilis neapgadintų aplink esančių kitų transporto priemonių ir taip, kad nenukentėtų pats pažeidėjo automobilis.

Skaitytojo medžiaga: Vilniuje nutempinėjami prie perėjos palikti automobiliai

Tačiau šįkart nutemptų automobilių skaičius ne toks didelis. Dalis savininkų, pamatę, kad prie jų automobilių zuja tarnybos, atskubėjo prie ne vietoje paliktų transporto priemonių. Nors tokiu atveju automobiliai nebuvo ištempti, savininkams paskirtos baudos už nevietoje paliktą automobilį.

Tokią pat akciją sostinės savivaldybė inicijavo ir šios savaitės pradžioje, tąkart policija su avarinės tarnybos darbuotojais lankėsi Daugėliškio gatvėje.

„Kai nebeveikia ženklai, baudos, prevencinės priemonės, galiausiai belieka automobilį kelti ant evakuatoriaus ir nuvežti“, – rašė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

O pretendentų pavėžinti savo automobilį ant tralo platformos – apstu. Anot A. Bužinsko, sostinės Daugėliškio gatvėje policija užfiksavo 14 KET pažeidimų. Į Minsko pl. esančią saugojamą aikštelę išvežta 11 automobilių.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, automobilio išgabenimas trunka apie pusvalandį, tačiau jis mano, kad ateityje tokiai procedūrai prireiks mažiau laiko.

Pažeidėjams teks labiau patuštinti piniginę

Ne vietoje paliktų automobilių savininkų laukia ir kur kas solidesnės baudos. Jei iki šiol už ne vietoje paliktą automobilį dažnas pažeidėjas, pripažindavęs savo kaltę, susimokėdavo 15 eurų baudą, tai dabar ši suma išaugs mažiausiai 7 kartus.

„Tokiam pažeidėjui ne vietoje pastatytas automobilis kainuos ne tik standartinius 15 eurų, bet papildomai 75 eurus už nuvežimą ir 15 eurų (para) už saugojimą aikštelėje. Tokiu atveju KET pažeidimas vietoje įprastų 15 eurų atsieina mažiausiai 105 eurų, o dar prisideda galvos skausmas dėl automobilio atsiėmimo“, – rašė A. Bužinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.