Eismas

2020.01.30 17:55

„Volkswagen“ atšaukia beveik 30 tūkst. „Transporter“ mikroautobusų

ELTA, Darius Mikutavičius2020.01.30 17:55

„Volkswagen“ komercinių transporto priemonių padalinys paskelbė atšaukiantis 29 400 dyzelinių penktos ir šeštos kartos „Transporter“ vanų, nes per bandymus jų taršos emisijų lygis buvo pernelyg aukštas.

„Volkswagen“ komercinių transporto priemonių padalinys paskelbė atšaukiantis 29 400 dyzelinių penktos ir šeštos kartos „Transporter“ mikroautobusų, nes per bandymus jų taršos emisijų lygis buvo pernelyg aukštas.

„Volkswagen“ atstovas patvirtino informaciją apie automobilių atšaukimą ir tikino, kad bendrovė pati informavo atsakingas institucijas, o atšaukimas esą pradėtas jau pernai lapkritį.

„Transporter“ vanų pavarų dėžės turi būti atnaujintos, teigė atstovas, pabrėždamas, kad automobiliuose nėra įdiegta sukčiauti skirta įranga, dėl kurios „Volkswagen“ įklimpo į „dyzelgeito“ skandalą. Atstovo teigimu, „Volkswagen“ jau informavo atšaukiamų automobilių vairuotojus ir atstovybes šalyse.

Vokietijos federalinės motorinių transporto priemonių institucijos (KBA) duomenimis, šalyje atšaukiama 8 700 vanų. Pasak KBA, vanų azoto oksidų emisijos viršijo Euro 5 standarte nustatytas ribas.

Atšaukiami penktos ir šeštos kartos „Volkswagen Transporter“ vanai, pagaminti nuo 2009 iki 2016 m. Mikroautobusai per bandymus viršijo taršos emisijų ribas važiuodami 100–120 km/h greičiu, nes tokiu greičiu važiuojantis automobilis automatiškai persijungdavo į septintą pavarą vietoj šeštos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.