Eismas

2020.01.30 16:08

Trikojai matuokliai kelia ir juoką: Kaune užfiksuotas neįprastas „trikojis“

LRT.lt2020.01.30 16:08

Nuo šių metų pradžios keliuose pasirodę nauji greičio matuokliai, vadinami trikojais, sulaukė ypatingo visuomenės dėmesio. Greičio matuokliai buvo pastebėti paslėpti už šiukšliadėžių, blokuojami automobilių. Tačiau atsiranda ir tokių, kurie į trikojus žiūri su šypsena ir bando pajuokauti.

„Facebook“ puslapyje „Alio, Raseiniai“ įkelta nuotrauka sulaukė didelio internautų dėmesio. Nuotraukoje užfiksuotas žmogus, atsisėdęs ant tris kojas turinčio įrenginio ir stebintis eismą.

„Trikojų Kaune vis daugėja. Stovi Raudondvaryje, prie „IKI“ parduotuvės“, – juokavo puslapio administratoriai. Internautai tokį vaizdelį praminė „patobulintu trikoju“.

Socialiniuose tinkluose vis dažniau liejasi vairuotojų nepasitenkinimas naujaisiais greičio matuokliais. Vairuotojai buriasi į feisbuko grupes, kuriose praneša apie gatvėse tykančių trikojų matuoklių buvimo vietą. Jei pirmąją savaitę nuo naujųjų greičio matuoklių naudojimo pradžios feisbuko grupės vienijo iki 4 tūkst. narių, tai dabar tokioms grupėms priklauso apie 50 tūkst. vartotojų.

Kuriamų feisbuko grupių policija, tikina, nebijanti. Net priešingai – vairuotojai, sužinoję, kur yra trikojis greičio matuoklis, policijos manymu, sąmoningai nelėks ta gatve.

Visgi pareigūnai, įsiklausę į vairuotojų nuogąstavimus, jau pradėjo viešinti pavojingiausias gatves, kuriose galima tikėtis trikojų matuoklių. Tokius gatvių sąrašus jau paskelbė Marijampolės ir Šiaulių policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.