Naujienų srautas

Eismas2020.01.28 18:43

Sostinėje savo taisykles įvedinėjęs ir staigiai stabdęs BMW vairuotojas gali sulaukti rimtų nemalonumų

Judri sostinės Ukmergės gatvė, eismo sąlygas sunkina lietus. Čia staigiai į trečiąją eismo juostą įšoka juodas BMW, užlįsdamas kitam vairuotojui prieš nosį, paspaudžia stabdžius. Tik greitos reakcijos dėka iš paskos važiuojantis automobilis neįsirėžė į BMW.

Vėliau to paties BMW vairuotojas padidina greitį ir nurūksta vadinamojo Pedagoginio žiedo link. Bevažiuojant BMW dar bent kartą išlekia iš savo juostos, lyg norėdamas blokuoti už jo važiuojantį automobilį. Vaizdas kaip iš veiksmo filmo? Ne, tai realybė, ir tokių, kaip užfiksuotas BMW vairuotojas, Lietuvos keliuose yra ne vienas.

Vaizdo įrašui paplitus internete, komentatoriai nevengė aštrios kritikos BMW vairuotojui, kuris ne tik keitė eismo juostą, neparodydamas jokio įspėjamojo signalo, bet ir staigiai stabdydamas, taip sukeldamas avarinę situaciją.

Į policiją kol kas niekas nesikreipė

LRT.lt susisiekus su Vilniaus apskr. VPK, pareigūnai informavo, kad dėl galimai chuliganiško vairuotojo elgesio kelyje, sostinės policija pranešimo negavo.

„Kadangi vaizdo įrašas nufilmuotas savaitgalį, gali būti, kad asmuo apie incidentą pranešė e.policija svetainėje. Tokiu atveju vaizdo medžiaga mus gali pasiekti ir ne tą pačią dieną. O ir asmuo apie incidentą galėjo pranešti ne iškart. Tačiau šiuo metu negalime patvirtinti, ar asmuo kreipėsi į policiją, ar ne“, – sakė Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Pažeidėjui gali grėsti didelė bauda ir teisių atėmimas

Visgi, jei policiją pasieks pranešimas apie incidentą Ukmergės gatvėje, BMW vairuotojo gali laukti dideli nemalonumai. Kaip portalui delfi.lt komentavo Lietuvos kelių policijos tarnyba, šiuo atveju BMW vairuotojas pažeidė net ne vieną kelių eismo taisyklių punktą.

„BMW vairuotojas galbūt pažeidė Kelių eismo taisyklių (KET) 82.2 papunkčio reikalavimus „Vairuotojas privalo įspėti atitinkamos krypties posūkių šviesos signalais, prieš persirikiuodamas, prieš lenkdamas ir baigdamas lenkti, prieš apvažiuodamas kliūtį ir baigdamas ją apvažiuoti“, – žurnalistams pasakojo pareigūnai.

BMW vairuotojas, pareigūnų nuomone, galimai pažeidė ir dar vieną taisyklę, kuri draudžia staigiai stabdyti, jei kelyje nėra kliūties arba pavojaus. O toks staigus manevras gali būti traktuojamas kaip chuliganiškas arba pavojingas vairavimas.

„Atsižvelgiant į visą tai, BMW vairuotojas, manome, galėtų būti patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 420 straipsnį“, – žurnalistams komentavo pareigūnai.

Už chuliganišką vairavimą BMW vairuotojui gali grėsti bauda nuo 170 iki 230 eurų, jei tai bus įvardijama, kaip pavojingas vairavimas ir nuo 450 iki 550 eurų, jei tai būtų įvardijama kaip chuliganiškas vairavimas. Be viso to, vairuotojui dar kuriam laikui tektų atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu. Pirmuoju atveju nuo 1 iki 6 mėnesiu, o jei tai bus traktuojama kaip chuliganiškas vairavimas – teisių asmuo gali netekti ir 2–3 metams.

Tačiau nuobaudos gali sulaukti ir incidentą nufilmavęs asmuo. Kelių eismo taisyklėse rašoma, kad vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau dešinio kelkraščio, jei tam yra galimybė (šiuo atveju, jei yra laisva pirmoji eismo juosta, vairuotojas turi važiuoti ja).

Internete pasipylė kritika

Vaizdo įrašui pasirodžius socialiniuose tinkluose, internautai kritikos negailėjo ne tik BMW vairuotojui, bet ir filmuojančiajam.

„Antra juosta velkasi ir dar stebisi“, – kritikos negailėjo Skaistė.

Atsirado ir tokių, kurie dalijo nemokamus patarimus, kaip derėtų pamokyti vairuotojus.

„Aišku, taip staigiai nedaryčiau, bet palengva mažinčiau greitį tam, kad tu suprastum“, – vaizdo įrašo autorių mokė Gintautas.

Nors 2020-ųjų išvakarėse Susisiekimo ministerija sakė, kad šiemet didelis dėmesys bus skiriamas ne tik saugiam eismui ir greičio kontrolei, bet ir vairavimo kultūrai keliuose. Tačiau, panašu, kad dalis vairuotojų laikosi savo pačių susikurtų kelių eismo taisyklių ir jaučiasi nebaudžiami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi