Eismas

2020.01.27 21:47

Sostinės valdžios apynasris pažeidėjams: automobilio galite neberasti, o atgausite tik sumokėję solidžią sumą

LRT.lt2020.01.27 21:47

Jei galvojate, kad neleistinoje vietoje palikę automobilį atsipirksite tik bauda – galvokite iš naujo. Sostinės gatvėse neleistinoje vietoje palikti automobiliai išgabenami į saugomą stovėjimo aikštelę. Todėl nenustebkite, jei ne vietoje palikto automobilio neberasite, o norėdami jį susigrąžinti, dar ir piniginę patuštinsite kaip reikiant.

Apie tokią, kaip pats sakė, „seną-naują“ priemonę kovoje su kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjais, savo „Facebook“ paskyroje rašė vienas iš akcijos iniciatorių Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Turbūt ne vienas pamena, kaip anksčiau, ne vietoje palikti automobiliai būdavo papuošiami ratų „blokavimo“ įtaisais, arba nuvelkami į saugomą stovėjimo aikštelę. Panašu, kad senos priemonės grįžta, tačiau pats procesas dabar kur kas paprastesnis ir modernesnis – automobilis tiesiog užkeliamas ant platformos ir nuvežamas į saugojamą aikštelę.

„Kai nebeveikia ženklai, baudos, prevencinės priemonės, galiausiai belieka automobilį kelti ant evakuatoriaus ir nuvežti“, – rašė A. Bužinskas.

O pretendentų pavėžinti savo automobile ant tralo platformos – apstu. Anot A. Bužinsko, vien sostinės Daugėliškio gatvėje policija užfiksavo 14 KET pažeidimų. Į Minsko pl. esančią saugojamą aikštelę išvežta 11 automobilių.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, automobilio išgabenimas trunka apie pusvalandį, tačiau mano, kad ateityje tokiai procedūrai prireiks mažiau laiko.

Pažeidėjams teks labiau patuštinti piniginę

Nevietoje paliktų automobilių savininkų laukia ir kur kas solidesnės baudos. Jei iki šiol už ne vietoje paliktą automobilį dažnas pažeidėjas, pripažindavęs savo kaltę, susimokėdavo 15 eurų baudą, tai dabar ši suma išaugs mažiausiai 7 kartus.

„Tokiam pažeidėjui ne vietoje pastatytas automobilis kainuos ne tik standartinius 15 eurų, bet papildomai 75 eurus už nuvežimą ir 15 eurų (para) už saugojimą aikštelėje. Tokiu atveju KET pažeidimas vietoje įprastų 15 eurų atsieina mažiausiai 105 eurų, o dar prisideda galvos skausmas dėl automobilio atsiėmimo“, – rašė A. Bužinskas.

Priemonę laiko neproporcingą pažeidimui

Tačiau tokie Vilniaus valdžios inicijuoti veiksmai sukėlė vietinių nepasitenkinimą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir taip nėra kur palikti, o rūpesčiai, kurių sulaukia nutemptų automobilių savaininkai – neproporcingi KET pažeidimui. Tačiau A. Bužinskas tikina, kad automobilio pastatymas neleistinoje yra ne tik KET pažeidimas, bet ir gali sukelti papildomą pavojų pėstiesiems bei dviratininkams, taip pat prie užstatytų šiukšlių konteinerių esą negali privažiuoti šiukšliavežiai.

„Atkreipiu dėmesį, kad nuvežtos buvo tik tos transporto priemonės, kurios stovėjo ten, kur to daryti negalėjo. Tokie automobiliai ir yra mūsų taikinys. Niekas nežada pradėti nutempinėti automobilių už tai, kad raudonoje ar mėlynoje zonoje pamiršo susimokėti už stovėjimą“, – savo feisbuke tautiečius ramino savivaldybės atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt