Eismas

2020.01.26 16:37

Ekspertai išrinko pačius saugiausius automobilius, didžioji dalis jų – itin pamėgti lietuvių

LRT.lt2020.01.26 16:37

Rinkdamiesi naują automobilį dauguma vairuotojų atkreipia dėmesį į jo saugumą. Naujausiuose modeliuose gausu jutiklių ir kitokių saugumo sistemų, kurių dėka galima net išvengti susidūrimo. Tačiau jei visgi nepavyksta išvengti avarijos, kurie automobiliai yra patys saugiausi?

Europos naujų automobilių saugumo vertinimo programos „Euro NCAP“ ekspertai tikina, kad automobiliai tampa vis saugesni. 2019-aisiais iš 55 dandytų naujų automobilių net 41 buvo įvertintas kaip saugus ir gavo maksimalų penkių žvaigždučių įvertinimą. Tačiau vieni automobiliai yra tiesiog saugūs, o kitus galima vadinti pačiais saugiausiais.

Remdamasis „Euro NCAP“ duomenimis, garsus britų žurnalas „Top Gear“ paskelbė sąrašą, kuriame pateikiami saugiausi įvairių kėbulo tipų automobiliai.

Saugiausiu šeimos sedanu pripažintas „Mercedes CLA“, tačiau nuo jo nedaug atsiliko „Mazda 3“.

Mažų automobilių kategorijoje net du automobiliai dalijasi pirmąją vietą – tai Lietuvos metų automobiliu pripažintas „Renault Clio“ ir „Audi A1“. Antroje vietoje atsidūrė naujasis „Ford Puma“.

Mažų miesto visureigių kadegorijoje saugiausiu automobiliu pripažintas „Subaru Forester“. Už jo rikiuojasi lietuvių pamėgti „Mazda CX-30“ ir „Volkswagen T-Cross“.

Saugiausiu visureigiu pripažintas „Tesla Model X“, kuris aplenkė antroje vietoje likusį „Seat Tarraco“.

Elektra varomų arba hibridinių automobilių segmente – visiška vienvaldystė. Saugiausiu tokiu automobiliu pripažintas „Tesla Model 3“, kuris antroje vietoje paliko savo brolį „Tesla Mobel X“.

Sedanų kategorijoje ir vėl sužibėjo „Tesla Model 3“, kuris pirmąją vietą dalijasi su BMW 3-iąja serija. Antroje vietoje – „Škoda Octavia“.

Parengė Paulius Vaitekėnas