Naujienų srautas

Eismas2020.01.24 14:11

Po keleivių skundų dėl už taksi paslaugas sumokėtų kosminių sumų – reidai Vilniaus oro uoste

LRT.lt 2020.01.24 14:11

Turbūt ne kartą teko išgirsti istorijų, kaip kelionė nuo Vilniaus oro uosto iki miesto centro atsiėjo krūvas pinigų, taksistų skaitliukai būdavo neįjungti arba tarifas padidėdavo keliskart. Vilniaus oro uostas pranešė, kad griežtins taksi paslaugas teikiančių vairuotojų kontrolę.

„Siekiame, kad kiekvienas keliautojas, išvykstantis ar atvykęs į Lietuvą per Vilniaus oro vartus būtų kokybiškai, skaidriai ir maloniai aptarnautas. Inicijuota griežtesnė taksi paslaugas teikiančių vairuotojų kontrolė. Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi, suintensyvinti žaibiški reidai. Šią savaitę jau įvyko ne vienas ir tai yra tęstinė praktika“, – rašoma Vilniaus oro uosto feisbuko paskyroje.

„Norime priminti, kad Vilniaus oro uoste yra oficiali taksi linija priešais atvykimo terminalą, kuria naudotis ir patariame. Visi kiti taksi automobiliai, kurie siūlo savo paslaugas ne šioje linijoje, o aplinkinėje teritorijoje, nėra tiesiogiai reguliuojami mūsų pajėgomis. Vis dėlto dėl šių taksi paslaugų kokybės taip pat stengiamės ir inicijuosime papildomas patikras“, – apie sugriežtinamą tvarką rašė specialistai.

Vilniaus oro uostas teigia, kad skundų apie sąžiningai suteiktas paslaugas 2019 metais buvo tik 12. 2016 metais tokių skundų buvo 52.

Paaiškino, kaip elgtis keleiviams

„Nuolat organizuojame slapto pirkėjo tyrimus, tikrinimo reidus, taksometrų ir kitos taksi įrangos patikras. O artimiausiu metu papildomai vertinsime ir vairuotojų elgesį, bendravimo kultūrą. Vis dar pasitaikantys pažeidimai rodo, kad erdvės tobulinimui yra, todėl imsimės daugiau papildomų priemonių, o kontrolė tik stiprės. Mes savo ruožtu oro uosto prieigose, draudžiamose sustoti vietose, įrengėme vertikalų ir horizontalų ženklinimą, o policijos ir Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai tikrina ir turi teisę nubausti prasižengusius. Tačiau budrumo, kaip ir bet kurioje kitoje vietoje, keleiviai neturėtų prarasti“, – pranešime rašė Vilniaus oro uosto darbuotojai.

Anot oro uosto darbuotojų, bet kuriuo sukčiavimo atveju labai padeda, jei keleivis turi:

• taksi vežėjo išduotą pinigų priėmimo kvitą, kuriame matosi taksi automobilio valstybiniai numeriai (skenuota jo versija irgi tinka);
• tikslų kelionės laiką bei adresą, kur buvo vykstama;
• nuotrauką, kurioje matosi taksi automobilio valstybiniai numeriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi