Naujienų srautas

Eismas2020.01.23 15:15

Skvernelis suteikė vilties „trikojų“ pabūgusiems vairuotojams: įspėjamieji ženklai tikrai gali būti

Policijai pradėjus naudoti naujus greičio matuoklius, vairuotojai piktinasi, kad vadinamieji trikojai yra nepažymėti ir esą taip daroma dėl pareigūnų noro pasipinigauti. Reaguojant į situaciją, Seime pradėta svarstyti galimybė prieš trikojus statyti įspėjamuosius ženklus, tačiau tokiam sprendimui nepritaria pareigūnai.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Dainiui Gaižauskui pateikus siūlymą įpareigoti prieš „trikojį“ statyti įspėjamąjį kelio ženklą, tiek vairuotojai, tiek politikai stojo į aršią diskusiją. Nuošalyje neliko ir premjeras Saulius Skvernelis, ketvirtadienį nepareiškęs tvirtos nuomonės naujų greičio matuoklių klausimu, tačiau teigęs, kad pastačius ženklus, blogiau nebus.

„Žiūrint, ko mes siekiame, ir ko mes norime. Manau, kad lygiai ta pati diskusija buvo, kai buvo pastatyti momentiniai greičio matuokliai magistraliniuose keliuose. Tada irgi buvo diskusija – įspėjamasis ženklas turi būti, ar ne. Tąkart buvo priimtas sprendimas, kad turi būti ir davė tikrai teigiamus rezultatus, nes tie matuokliai stovėjo vadinamosiose juodose dėmėse, ten, kur buvo avaringiausios vietos. Tikslas buvo nesurinkti pinigų už baudas, o tiesiog, kad nebūtų pažeidinėjamos taisyklės. Praktika Europoje yra ir tokia, ir tokia. Aš nematau problemos ir dabar egzistuojančioje tvarkoje, o jei būtų valia išreikšta, kad turi būti įspėjamieji ženklai, tai tikrai jie gali būti. Blogiau nuo to nebus“, – žurnalistams sakė premjeras.

Tuo tarpu Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris dar trečiadienį išgirdęs D. Gaižausko pasiūlymą įspėti vairuotojus apie trikojį matuoklį, nevyniojo žodžių į vatą.

„Aš tai siūlyčiau priimti, kad reikėtų sudėti ženklus, jog reikia greičio laikytis, taip pat nežymėtus policijos automobilius pažymėti, visiems vagims nusiųsti elektroninius laiškus, kad mes juos stebime. Nes kitaip jie sau pavojų sukels. Suprantu, rinkimai artėja, dar matyt ne tokių pasiūlymų bus. Siūlau kurie priiminės sprendimus pažiūrėti į akis artimųjų, tų 50 žūstančių per metus dėl per didelio greičio ir gal populizmas praeis. Tiesiog reikia vairuoti saugiai“, – savo feisbuke rašė pareigūnas.

Diskusijos apie įspėjamuosius kelio ženklus, kurie esą turėtų išdygti prieš „trikojus“, kilo po to, kai socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukos, kuriose užfiksuoti esą „užslėpti“ greičio matuokliai.

Policija tikina, kad greičio matuoklių nesplepia ir jų tikslas nėra nustatyti kuo daugiau pažeidėjų ir surinkti pinigų už baudas, bet atlikti prevencinę funkciją.

Nors naujieji greičio matuokliai naudojami dar trumpiau nei mėnesį, vien per savaitę Kaune užfiksuota per 1000 greičio viršytojų, o sostinėje per tokį patį laikotarpį – 700 pažeidėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi